سبد خرید

مقالات صادرات

مقالات واردات

اخذ تعهد مبنی بر پرداخت مابه التفاوت حقوق ورودی در سال 1399

با توجه به عدم ابلاغ کتاب مقررات صادرات و واردات و جداول تعرفه های گمرکی سال ۱۳۹۹

🔹 با اخذ تعهد مبنی بر پرداخت احتمالی مابه التفاوت حقوق ورودی بر اساس فرم تعهد یا درج کامنت بر روی اظهارنامه با رعایت کامل مقررات بر اساس مقررات صادرات و واردات و تعرفه های فعلی اقدام شود

🔹 مصوبات و بخشنامه هایی که دارای تاریخ اعتبار می باشد در صورت اتمام اعتبار قابل اجرا نیست
🔹 تا ابلاغ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ نسبت به اخذ مبالغ ردیف های اعلام شده در بند هـ اقدام شود

دانلود مصوبه اخذ تعهد مبنی بر پرداخت مابه التفاوت حقوق ورودی در سال 1399

 

 

سایت آیکسپورت

با هدف تسهیم دانش ، انتقال تجربه و همکاری در توسعه صادرات کالا و واردات کالا راه اندازی شده است.

در بخش صادرات پیشنهاد ‌می‌کنیم حتما بخش های زیر را ملاحظه نمایید

پکیج جامع آموزش صادرات ، آموزش جامع صادرات ، مراحل صادرات کالا ، تحلیل بازارهای صادراتی ( صادرات به عراق ، صادرات به افغانستان ، صادرات به ترکیه ، صادرات به روسیه ، صادرات به عمان ) ، تحلیل گروه های کالایی ، قوانین و مقررات صادرات ، دوره آموزش صادرات ، مهمترین قوانین و مقررات جاری صادرات .

در بخش واردات پیشنهاد می‌کنیم حتما بخش های زیر را ملاحظه نمایید

مراحل واردات کالا ، آشنایی با سامانه ها ( سامانه جامع تجارت ، سامانه گمرک ، سامانه نیما ، سامانه جامع انبارها ، سامانه همتا و … ) ، تعرفه گمرکی ، قوانین و مقررات واردات ، دوره آموزش واردات ، گروه کالایی چهار ، گروه کالایی دو و سه و گروه کالا یک ، مهمترین قوانین و مقررات جاری واردات ، ترخیص کالا، تعرفه گمرکی سال 99

 
 

7 پاسخ

 1. سلام یک دستگاه ps5 میخوان برای من از طریق پست ارسال کنن میخواستم بدونم مشمول هزینه گمرک میشه یا نه ممنونم

 2. با سلام. یک دستگاه تزریق پلاستیک از یکی از شرکت های معتبر بتاریخ ۱۰ بهمن نود و هشت پیش خرید کردم که با توجه به قراداد که شامل تغییر نرخ ارز میشد تحویل دستگاه را خرداد نود و نه اعلام کردند ولی تیر ماه تماس گرفتند و تحویل دستگاه را ۲۰ روز بعد اعلام نمودند و گفتند شما مشمول پرداخت افزایش عوارض و ما بالتفاوت نرخ ارز با توجه به نرخ ارز در روز تحویل دستگاه چیزی حدود ۹۰۰ میلیون تومان هستید.خواستم ببینم آیا موقع ثبت سفارش دستگاه، ارز واردات رو از بانک نگرفتند که حالا دارند ارز واردات رو به نرخ روز از خریدار اخذ میکنند؟ از کجا باید پیگیر بشم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. باسلام و احترام
   پاسخ به این سوال می تواند هم بله و خیر باشد.
   1. ممکن است ارز را دریافت نکرده باشند چون بعد از ثبت سفارش شما در صف تامین و تخصیص ارز قرار میگیرید که ممکن است انجام آن بسیار طولانی باشد. در این موارد تا زمانی که تخصیص ارز صورت نپذیرید قاعدتا شرکت نمی تواند ارز خود را در بازار تامین کند و از این رو ممکن است در زمان تامین ارز نرخ آن بالاتر بوده باشد.
   2. ممکن است ارز را دریافت کرده باشند ولی با عنایت به اینکه کالا هنوز به وی تحویل نشده است هزینه های حمل و نقل و امور انتقال پول برعهده خریدار باشد و از این رو مشمول افزایش قیمت بشوند.
   این احتمالات مبتنی بر صحیح بودن ادعای فروشنده است که در این موارد میتواند صحیح باشد ولیکن نیازمندی بررسی توسط شما ست

   1. با سلام.
    سپاس از وقتی که برای پاسخ به سوال بنده گذاشتید. حدود یک ماه از تحویل دستگاه مذکور گذشته ولی هنوز خبری از تحویل و ثبت نهایی قیمت نیست. با توجه به افزایش روزانه دلار از کجا میتوان صحت گفته هایشان مبنی بر عدم خروج دستگاه از گمرک را مطمئن شد؟
    لازم به ذکر است در زمان خروج دستگاه، قیمت آنرا به نرخ ارز آزاد در همان روز محاسبه خواهند کرد.

   2. باسلام مجدد
    در هنگام پرداخت لطفا برگ سبز گمرکی را تقاضا نمایید و با بررسی تاریخ برگ سبز گمرکی تاریخ مرتبط با خروج کالا را می توانید ملاحظه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *