مقالات صادرات

مقالات واردات

صادرات بید قرمز ( Red Willow Tree )

آشنایی با مشخصات و فرآیند صادرات درخت بید قرمز

صادرات بید قرمز : درخت بید قرمز در زبان لاتین با نام Red Willow Tree و با نام علمی Salix purpurea شناخته می شود. همانگونه که از نام آن مشخص است، این درخت از خانواده بیدیان و از انواع درخت بید است.

درخت بید قرمز درخت کوچکی است که در اطراف حوضچه­ ها، به ویژه در مناطق آب و هوای مرطوب رشد می­ کند. درخت بید قرمز دارای برگ­ های دراز و باریک با رنگ سبز روشن است. پوسته درخت به رنگ قرمز مایل به قهوه ­ای بوده و دارای بافت خشن است. براساس گزارش وزارت کشاورزی ایالات متحده، درختان بید قرمز در مناطق ۵ تا ۱۰ یافت می ­شوند و بومی سواحل کالیفرنیا، آریزونا و جنوب غربی یوتا هستند.

درخت بید قرمز یک درخت کوچک است که در نزدیکی تالاب ها و دریاچه ها می روید؛ این درخت در مناطق با خاک های مرطوب رشد می کند.

وضعیت رشد درخت بید قرمز

رشد این درخت بستگی به شرایط دارد. درخت بید قرمز می تواند از ۳ تا ۹ متر رشد کند و ارتفاع داشته باشد. شاخ و برگ های متعدد درخت از تنه اصلی می رویند. صادرات بید قرمز ( Red Willow Tree )عرض این درخت معمولا همزمان با رشد ارتفاع درخت، پهن تر می شود و می تواند بین ۳ تا ۱۳ متر باشد.

ریشه.های اصلی این درخت همیشه به دنبال منبع آب هستند و ممکن است به لوله های دفن شده در زمین آسیب برسانند. ریشه ای این درخت ممکن است آنقدر بلند شوند که پیاده روهای نزدیک درخت را نیز در بر بگیرند.

این درخت در انواع مختلف خاک رشد می کند. می توانید درخت بید قرمز را در خاک سنگین، رس یا لوم بکارید. این درخت می تواند PH بالای خاک را تحمل کند و در خاک های نیمه اسیدی و قلیایی نیز رشد کند.

بهترین مکان برای این درخت، مناطقی است که دارای خاک های مرطوب هستند و در طول سال همواره مرطوب می مانند. این درخت نیاز به نور کامل خورشید در طول روز است و در سایه به خوبی رشد نمی کند.

این درخت می تواند تا ۱۵- درجه را تحمل کند و نیازمند به آبیاری متوسط است. میوه این درخت به شکل کپسول است. گل های بید قرمز کوچک بوده و بین ۱.۵ تا ۴.۵ سانتیمتر است. اگر درخت بید قرمز در شرایط خشکی زیاد قرار بگیرد، ضعیف می شود و برگ های آن ریزش پیدا می کنند.

کشورهای وارد کننده بید قرمز

معمولا بید قرمز صادراتی به کشورهای اروپایی، آسیای دور، آسیای میانه و حوزه خلیج فارس صادر می شود. بیشترین واردات بید قرمز به کشورهای آمریکا، انگلستان، چین ( صادرات به چین )، ژاپن، هلند و تایوان می باشد که مورد توجه صادرکنندگان و عمده فروشان بید قرمز می باشد.

کد HS یا تعرفه گمرکی درختچه بید قرمز

درختچه بید قرمز تحت ردیف تعرفه ۰۶۰۴۹۰۰۰ می باشد.

ارزش بید قرمز در بازار اروپا و آسیا

طی سال های اخیر مردم به علت نداشتن اطلاعات کافی در رابطه با این درخت، برای روشن کردن هیزم استفاده می کردند اما حالا دیگر با این درخت آشنایی دارند وبید قرمز صادراتی متوجه شده اند که این درخت چقدر می تواند ارزشمند باشد و در کشورهای مختلف قیمت بید قرمز بسیار بالاست و برای خرید بید قرمز هزینه های زیادی را می پردازند.

 

کیفیت بید قرمز در منطقه محلات به دلیل شرایط اقلیمی. مناسب در بازار دنیا بی نظیر است و بید قرمز محلات به عنوان یک برند در دنیا شناخته شده است.

 

البته در دیگر مکان ها نیز با این شرایط می تواند کیفیت.مطلوبی داشته باشد. طبق آماری که در سال ۹۵ اعلام شده حدود ۵۵۰ هزار شاخه بید قرمز از شهرستان.محلات به کشورهای خارجی صادر شده است.

کاشت بید قرمز صادراتی در ایران

شهرستان محلات با ۹۱۰ هکتار سطح زیر کشت رتبه اول کشور را در تولید و.صادرات ( آشنایی با فرآیند صادرات ) بید قرمز دارد و معمولا فصل برداشت آن از اوسط آذر تا اواخر اسفند است. روستای بزیجان و مناطق حاشیه ای آن بیشترین سطح و تولید درختچه های بید قرمز محلات را دارند و این محصول در پایانه صادراتی فرآوری و بسته بندی شده است.

نحوه کاشت بید قرمز

استفاده از قلمه های نیم رسیده در فصل تابستان و یا قلمه.های چوب سخت در فصل زمستان. قلمه های موردنظر را در خاک.های عمیق و با زهکشی خوب بکارید. این درختچه نیازمند به نور خورشید است، پس از مکان های سایه دار امتناع کنید. روش کاشت بذر از طریق باد است به این منظور که دانه.های سفید پوشیده شده توسط باد در منطقه پخش می شود و بعد از مدتی رشد می کنند.

زمین هایی که به طور مداوم در معرض نور خورشید قرار دارند، جز مناطق ایده آل برای کاشت این درخت هستند. همچنین مناطقی که دارای خاک های مرطوب هستند و در طول سال همواره مرطوب می مانند، معمولا مناطق کوهستانی منطقه ی می توانند بهترین گزینه برای کاشت این درخت باشند.

تکثیر درخت بید قرمز

درختان بید قرمز در زیستگاه بومی خود از بذرهایی که با باد پخش می شوند، تکثیر می شوند. خودتان نیز می توانید بذر.درخت را پخش کنید، بذرها پس از به ثمر.رسیدن میوه درختان قابل کاشت هستند. زمانی که میوه درختان بالغ شوند، می توانید کپسول های را باز کنید و دانه ها را بیرون بیاورید و در باد رها کنید. به طور متوسط عمر این درختان از زمان کاشت بین ۴۰ تا ۷۰ سال است.

درختان.بید دارای سیستم ­های.ریشه­ ای گسترده بوده و برای جستجو و جذب آب سازگار هستند. ریشه­ های درختان بید قرمز می توانند طویل.شده و سنگ فرش­ های اطراف تنه درخت.را خراب ­کنند. درختان بید قرمز در زیستگاه طبیعی خود عمدتا در امتداد رودخانه ­ها، ته دره­ ها، حفرات آبی و در مناطقی با ارتفاع کمتر از ۱۵۲۴ متر رشد می­ کنند. درخت بید قرمز رشد کرده در شرایط خشک، ناسالم بوده و برگ­ های خود را از دست می­ دهد.

مصارف درخت بید قرمـز

  • این درخت به دلیل داشتن شاخه های انعطاف پذیر در صنعت سبد سازی کاربرد زیادی دارد.
  • در صنعت پزشکی نیز مورد استفاده قرار می گیرد و در ساخت داروهای گیاهی کاربردهای فراوانی دارد و برای سرما خوردگی به شدت توصیه می شود.
  • همچنین از این درخت برای تزئینات دکوراسیون نیز استفاده میشود.
  • بید قرمز از خانواده درختان اکالیپتوس می باشد که نه فقط درختچه ای زیبا و تزئینی بلکه دارای خواص درمانی و دارویی و ضد ویروسی است. به طوری که اگر در هر واحد مسکونی چند شاخه از آن دو ماه نگه داری شود اعضا خانواده به ویروس سرماخوردگی مبتلا نخواهند شد.

 

کاربران عزیز :

جهت کسب اطلاعات.بیشتر در رابطه با نحوه بسته بندی کالای صادراتی و صادرات گیاهان دارویی ، توصیه می کنیم مقالات.زیر را مطالعه نمایید.

نکات کاربردی بسته بندی کالاهای صادراتی

صادرات گیاهان دارویی

هر آنچه که یک خریدار خارجی در خصوص گیاهان دارویی ایران ممکن است بداند

 

نویسنده:محسن پورقاسمی
محسن پورقاسمی مشاور بازاریابی و استراتژی بین المللی و دبیر اتحادیه صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی در خصوص رفع تعهد و مشاوره استراتژی و بازاریابی آماده راهنمایی و مشاوره تجار به صورت رایگان می باشد.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رفع تعهد ارزی محصولات دانش‌بنیان برداشته شد به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت رفع تعهد ارزی محصولات.دانش‌بنیان برداشته شد....
تاریخ انتشار : 2 ساعت قبل
مجاز شدن صادرات هگزان توسط شرکت شیمیایی فرشید شهرضا مطابق با تصریح نامه های مذکور صادرات هگزان با کد تعرفه...
تاریخ انتشار : 1 روز قبل
الزام استفاده از شناسه‌کالا در ثبت سفارش واردات ۶۸ ردیف تعرفه 📣 قابل توجه بازرگانان محترم سامانه جامع تجارت؛ ⏪...
تاریخ انتشار : 2 روز قبل
ثبت درخواست گواهی بازرسی (IC) در سامانه جامع تجارتسامانه جامع تجارت:🔹از این پس ثبت درخواست‌های اخذ گواهی بازرسی (IC) بایستی...
تاریخ انتشار : 3 روز قبل
قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور ابلاغ شد قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور ابلاغ شد محمد مخبر سرپرست ریاست...
تاریخ انتشار : 4 روز قبل
نحوه فعال‌سازی گوشی‌های تلفن همراه مسافرانی که موفق به ثبت نهایی نشدند  
تاریخ انتشار : 4 روز قبل

تماس با ما

عراق

افغانستان

امارات متحد عربی

عمان

قطر

روسیه

اتحادیه اورسیا

ترکیه

سوریه

چین

ژاپن

هند

پاکستان

ایتالیا

فرانسه

آلمان

قوانین و مقررات

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید  سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی، و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

تماس با ما