مقالات صادرات

مقالات واردات

راهنمای ثبت نام و معرفی شرکت در سامانه جامع تجارت

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

راهنمای ثبت نام و معرفی شرکت

ثبت نام و معرفی شرکت

ثبت نام و معرفی شرکت

 

جهت ثبت نام / ورود به سامانه جامع تجارت کلیک کنید.

برای مشاهده اطلاعات تماس با مرکز پشتیبانی سامانه جامع تجارت کلیک کنید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قوانین ثبت شرکت ها  کلیک کنید.

 

این فایل راهنما، جهت معرفی گام های ثبت نام و معرفی شرکت در سامانه تهیه گردیده است.

ثبت نام شرکت در سامانه

جهت ثبت نام در سامانه جامع تجارت ، می بایست وارد سامانه به آدرس ” ntsw.ir ” شوید. همانطور که در شکل زیر مشاهده می نمایید، از قسمت سمت چپ و بالای صفحه، گزینه ” ثبت نام ” را انتخاب نمایید.

 

ثبت نام و معرفی شرکت

 

سپس، مطابق شکل زیر در صورتی که در سامانه ثبتارش عضویت دارید، گزینه ” در سامانه ثبتارش عضویت دارم ” و در صورتی که در سامانه ثبتارش عضویت ندارید، گزینه ” در سامانه ثبتارش عضویت ندارم ” را انتخاب نمایید.

 

ثبت نام و معرفی شرکت

 

پس از انتخاب این گزینه، مطابق شکل زیر، فرم ثبت نام به شما نمایش داده خواهد شد. در صورتی که در بخش قبلی گزینه ” در سامانه ثبتارش عضویت دارم ” را انتخاب نموده باشید می توانید با وارد نمودن کد ملی و رمز عبور خود در سامانه ثبتارش ، اطلاعات خود را به صورت تکمیل شده در فرم ثبت نام مشاهده نموده و نسبت به ویرایش آن اقدام نمایید.

 

ثبت نام و معرفی شرکت

 

همانطور که در شکل بالا مشاهده می نمایید؛

 • قسمت ( 1 ) مربوط به روش احراز هویت می باشد که در فاز اول راه اندازی سامانه تمامی کاربران بدون استفاده از توکن می توانند اقدام به ثبت نام نمایند.
 • سپس اطلاعات هویتی خود شامل ” کد ملی ، نام ، نامخانوادگی ، نام پدر ، تاریخ تولد و شماره شناسنامه “، را وارد نمایید. این اطلاعات هویتی، به صورت سیستمی و برخط از سامانه ” سازمان ثبت احوال ” استعلام می گردد لذا در وارد نمودن اطلاعات صحیح و معتبر دقت نمایید.
  نحوه انتخاب تاریخ تولد: با انتخاب گزینه تاریخ تولد صفحه تقویم باز می شود که روزهای ماه جاری در آن نمایش داده می شود. با یک بار کلیک کردن بر روی قسمت بالایی تقویم ( بخش شامل سال و ماه )، انتخاب ماه تولد امکان پذیر شده و با کلیک دوم امکان انتخاب سال تولد نیز امکان پذیر می گردد.
 
 • در قسمت ( 2 ) شماره تلفن همراه معتبر خود را وارد نمایید زیرا از این پس، تمام اطلاع رسانی های مربوطه، از طریق این شماره تماس صورت خواهد پذیرفت. ( این شماره تماس در قسمت بعد اعتبارسنجی خواهد شد ).
 • اطلاعات ” تلفن ثابت و پست الکترونیک ” نیز می بایست تکمیل گردد.
 • قسمت ( 3 ) در هنگام ثبت نام الزامی نبوده و شما می توانید پس از اتمام ثبت نام و ورود به بخش مدیریت حساب کاربری خود نیز نسبت به بارگذاری تصویر اقدام نمایید.
 • در قسمت ( 4 ) کد پستی معتبر محل زندگی خود را وارد نمایید. آدرس شما بر اساس کد پستی وارد شده، بصورت سیستمی از شرکت پست استعلام خواهد شد لذا در ورود اطلاعات صحیح و معتبر دقت نمایید.
 • قسمت ( 5 ) مربوط به فعالسازی رمز دوعاملی می باشد. برای ارتقاء سطح امنیت حساب کاربری خود می توانید رمز دو عاملی را فعال نمایید. با فعال سازی این رمز در هر بار اقدام جهت ورود به سیستم علاوه بر نیاز به وارد نمودن رمز عبور ثابت، یک رمز یک بار مصرف نیز به شماره تلفن همراه شما ارسال خواهد شد که می بایست آن را هم وارد نمایید.
 • در قسمت ( 6 ) نام کاربری شما، بر اساس کد ملی وارد شده، بصورت خودکار تکمیل گردیده و غیرقابل ویرایش می باشد.
 • در قسمت ( 7 ) کلمه عبور جهت ورود به سامانه را تعیین نمایید. این قسمت می بایست الزاما توسط متقاضی تکمیل گردد. جهت تایید رمز عبور، آن را در هر دو قسمت وارد نمایید.
  رمز عبور انتخابی شما میبایست حداقل شامل 8 کاراکتر بوده و ترکیبی از اعداد، حروف انگلیسی کوچک و بزرگ در آن استفاده شده باشد.
 • پس از تکمیل اطلاعات مربوط به قسمتهای 1 تا 7 ، در قسمت ( 8 ) گزینه ” صفحه بعد ” را انتخاب نمایید.
 

در این بخش ، فرمی مطابق شکل زیر به شما نمایش داده خواهد شد. با ورود به این فرم کدی به شماره تلفن همراه وارد شده در صفحه قبل پیامک خواهد شد. کد دریافت شده را در قسمت مشخص شده وارد و گزینه ” تکمیل ثبت نام ” را انتخاب نمایید.

در صورتی که به هر دلیلی کد اعتبارسنجی را دریافت ننمودید، پس از گذشت 3 دقیقه می توانید گزینه ” ارسال مجدد کد اعتبارسنجی ” را انتخاب نمایید. با انتخاب این گزینه سامانه مجددا کد اعتبارسنجی را به تلفن همراه شما ارسال می نماید. در صورتی که قصد دارید تغییراتی در اطلاعات وارد شده ایجاد نمایید، می توانید با انتخاب گزینه ” صفحه قبل ” این کار را انجام دهید.

 

ثبت نام و معرفی شرکت

 

در این قسمت، ثبت نام شما به اتمام رسیده است و شما می توانید با ورود به صفحه اصلی سامانه به آدرس ” www.ntsw.ir ” گزینه ” ورود به سیستم ” را انتخاب نموده و با تکمیل نام کاربری و رمز عبور خود وارد سامانه شوید. ( مطابق شکل زیر )

 

ثبت نام و معرفی شرکت

 

معرفی شرکت در سامانه

آن دسته از متقاضیانی که در قالب اشخاص حقوقی ( شرکت های ثبت شده ) در حال فعالیت می باشند می بایست مطابق گام های زیر نسبت به معرفی و احراز شرکت خود در سامانه اقدام نمایند.

پس از ورود به سامانه جامع تجارت ، مطابق شکل زیر ، از منوی سمت راست پس از کلیک روی ” عملیات پایه ” گزینه را ” معرفی شرکت ” انتخاب نمایید.

 

ثبت نام و معرفی شرکت

 

پس از انتخاب گزینه ” معرفی شرکت ” مطابق شکل زیر، فرم اطلاعات شرکت را تکمیل نمایید.

در این قسمت می بایست شرکتی را که مدیر عامل آن هستید ( مدیر عامل میبایست پیش از این در سامانه ثبت نام نموده باشد و با حساب کاربری خود وارد سیستم شود )، معرفی نمایید. پس از تکمیل اطلاعات سامانه ، با استعلام سیستمی و برخط ، تطبیق یا عدم تطبیق اطلاعات وارد شدهی شرکت و مدیرعامل آن را با اطلاعات سازمان ثبت شرکتها انجام می دهد. در صورت تطبیق اطلاعات ، سیستم نقش مربوطه ( پایه حقوقی ) را به نقش های جاری کاربر اضافه می نماید.

 

ثبت نام و معرفی شرکت

 

در صورتی که اطلاعات شرکت معرفی شده در سامانه ثبت شرکت ها یافت نشود، پیامی مطابق شکل 8 نمایش داده خواهد شد. در صورت اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده، گزینه ” ادامه ” را انتخاب نمایید.

 

ثبت نام و معرفی شرکت

 

با انتخاب گزینه ” ادامه “، فرمی مطابق شکل زیر به شما نمایش داده خواهد شد. با انتخاب گزینه ” Choose File ” نسبت به انتخاب تصویر آگهی های روزنامه رسمی ( آگهی روزنامه رسمی نشان دهنده تاسیس شرکت و آگهی رسمی که در آن شما به عنوان مدیر عامل شرکت مربوطه معرفی شده اید ) و بارگزاری آن اقدام نمایید. با انتخاب گزینه ” ارسال مستندات شرکت “، این مستندات جهت بررسی ارسال خواهند شد. نتیجه بررسی، از طریق پیامک به شماره تلفن همراه شما ( وارد شده در فرم ثبت نام )، اطلاع رسانی خواهد شد.

 

ثبت نام و معرفی شرکت

 

در صورت عدم تطبیق اطلاعات هویتی کاربر با اطلاعات مدیرعامل دریافتی از سازمان ثبت شرکت ها با پیامی مطابق شکل زیر مواجه خواهید شد. در صورت اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده گزینه ” ادامه ” را انتخاب نمایید.

 

ثبت نام و معرفی شرکت

 

با انتخاب گزینه ” ادامه ” فرمی مطابق شکل زیر به شما نمایش داده خواهد شد. با انتخاب گزینه ” Choose File ” نسبت به انتخاب تصویر آگهی روزنامه رسمی 0 روزنامه رسمی که در آن شما به عنوان مدیر عامل شرکت مربوطه معرفی شده اید ) و بارگزاری آن اقدام نمایید. با انتخاب گزینه
ارسال مستندات شرکت ” این مستندات جهت بررسی ارسال خواهند شد. نتیجه بررسی، از طریق پیامک به شماره تلفن همراه شما ( وارد شده در فرم ثبت نام )، اطلاع رسانی خواهد شد.

 

 

مطالب بیشتر در خصوص سامانه

 

جهت مشاهده و ثبت نام در دوره های آموزشی صادرات و واردات و ترخیص کالا کلیک کنید.

[/vc_column_text][vc_column_text]

 

 

0 پاسخ

 1. در سایت ثبتنام کردم و حتی پیامک نام کاربری و پسورد هم برام اومد. ولی هرچی میزنم میگه این نام کاربری ثبتنام نشده. چیکار کنم

 2. سلام
  سه چهار ماه میشه کارت بازرگانی ام منقضی شده. الان که میخوام برای تمدید اقدام کنم. در قسمت تمدید کارت بازرگانی با خطای زیر مواجه میشم.
  «کاربر محترم طبق استعلام از مراجع ذی صلاح ، امکان ثبت هیچ گونه درخواستی برای شما مقدور نمی باشد ،به منظور رفع مشکل از اتاق بازرگانی پیگیری نمایید.»

 3. سلام برای گرفتن سهمیه مغازه مرغ فروشی گفتن باید سامانه جامع تجارت ثبت نام کنیم
  ولی نمیدونیم کدوم قسمت سایت هست
  لطفا راهنمایی کنید

 4. با سلام بنده مرغداری دارم میخوام روغن خرید بزنم که میگن باید در سامانه جامع تجارت ثبت نام کنید.آیا فقط ثبت نام با کد ملی کافیه یا باید اطلاعات واحد مرغداری رو هم باید ثبت کنیم اگر اطلاعات واحد نیاز هست باید چه مراحلی رو طی کنم

 5. درود
  من ایران نیستم ،امکانش هست شماره تماس جایی که هستم را وارد کنم؟

 6. من خرده فروش موبایلم میخاستم از یکی از شرکت های وارد کننده به صورت عمده خرید کنم .از من کد طرح افق یا کد نقش میخاد چجوری میتونم بگیرم ؟چه مراحلی رو باید طی کنم؟

 7. درود بر شما. برای تمدید کارت بازرگانی، باید از طریق اینجا و سامانه جامع تجارت اقدام کنیم یا از سامانه یکپارچه کارت بازرگانی هوشمند ؟
  چون قبلا مدارک اسکن شده و استعلامات داخل سامانه یکپارچه انجام گرفت

 8. سلام خسته نباشید،
  چرا نمیتونم وارد سامانه با آدرسntsw.ir بشم.درحال حاضر خارج از ایران هستم و میخوام برای فروش ارز صادراتم وارد سامانه بشم و حواله برای فروش صادر کنم ،ضمنا تشکر میکنم برای راهنمایی و آموزش های داخل سایتتون

  1. باسلام و احترام
   ورود به سامانه از خارج از کشور محدود شده است
   شما می بایست با فیلتر شکن و آی پی ایران وارد سامانه جامع شوید

 9. سلام .میخاستم داخل سامانه ثبت نام کنم نمیادکه اطلاعات روواردکنم راهنمایی بفرماییدچکارکنم.مرسی

 10. احتراما باستحضار میریاند شرکت البرزدوخت دارای مطالبات ارزی از گمرک ایران به میزان نامحدود وبر مبنای محاسبات شرکت میباشد لطفا نحوه بهرداری از وجوهات بناحق تصاحب شده در امکان عرضه آن در شبکه بانکی وپولی وصرافیهای مجاز در امر واردات ،تامین مالی برای سرمایه گذاری در امر تولید وصادرات را اعلام فرمایید با تشکر غلامرضا نعیمی

  1. باسلام و احترام
   متوجه سوال شما نشدیم.
   لطفا دقیق تر مطرح بفرمایید.
   شما در چه حوزه ای فعالیت دارید و این مطالبات چگونه ایجاد شده است؟ و مشکل شما دقیقا چیست؟

 11. با سلام
  من میخواستم از یک شرکتی موبایل بخرم گفت باید تو این سامانه ثبت نام کنم الان ثبت نام کردم ولی کد فعالیت به من نداد باید چیکار کنم میشه لطف کنید راهنمایی کنید.
  با تشکر

  1. باسلام و احترام
   آیا شما فعالیت صنفی یا شرکتی دارید؟
   اگر آری می بایست در بخش احراز صلاحیت اطلاعات خود را ثبت و تایید نمایید تا منوی تجارت داخلی برای شما فعال شود
   سپس می توانید فاکتورهایی که به نام شما صادر شده است را مشاهده نمایید

 12. من میخوام بدونم بعد از ثبت نام برای فروش لاستیک دولتی و واردشدن به سایت.بعد از اون چه کاری باید انجام داد؟؟

 13. سلام . برای دریافت کارت بازرگانی در سامانه ثبت نام کردم . لطفا راهنمایی کنید بعد باید چکار کنم . کلیه مراحل از طریق همین سایت و بصورت الکترونیکی انجام میشود؟

  1. باسلام و احترام
   بله کلیه موارد به صورت سیستمی انجام می شود ولیکن شما می توانید به صورت موقت به اتاق بازرگانی نیز مراجعه نمایید

 14. شرکتی ایرانی هستم با مدیر عامل خارجی. برای ثبت نام کاربر ایرانی رو انتخاب کنم یا کاربر خارجی رو
  ثبت نام کاربران خارجی یا ثبت نام کاربران ایرانی؟

  1. باسلام و احترام
   بهتر است با نام شخصی در سامانه ثبت نام شود که کارت بازرگانی به نام آن است
   شما نیز می توانید در سامانه ثبت نام کنید و بعد از انجام دو ثبت نام، بازرگان اصلی برای انجام امور سامانه به شما نمایندگی اعطا کنند تا شما بتوانید از طرف ایشان ثبت سفارش و سایر امور را پیگیری کنید

 15. سلام.من برای توزیع برنج سهمیه ایی اطلاعات حقیقی را وارد سامانه کنم کافیه؟؟؟

  1. باسلام
   لطفا کمی بیشتر توضیح دهید. سوال شما را متوجه نشدیم.
   در مواردی که خریدار شخص حقیقی است شما می بایست اطلاعات شخص حقیقی را ثبت فرمایید

 16. با سلام
  میخواستم اطلاعات مغازه و جواز کسبم رو برای دریافت مجوز توزیع برنج سهمیه ای در سامانه تجارت ثبت کنم. نمیدونم وارد کدوم بهش بشم. اینکه بار گزاری صلاحیت ها یا کجا؟ میشه راهنمایی بفرمایید
  سپاس

  1. باسلام و احترام
   بارگزاری نقش در بخش عملیات پایه و منو بارگذاری صلاحیت انجام میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *