اصلاح تصویب نامه واردات دارو ، تجهیزات و ملزومات پزشکی و قطعات یدکی توسط بخش خصوصی

واردات دارو تجهیزات و ملزومات پزشکی و قطعات یدکی

واردات دارو تجهیزات و ملزومات پزشکی و قطعات یدکی توسط بخش خصوصی

 

 

متن مصوبه

 

به گزارش « پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت » طبق ماده ( ۶ ) قانون هیئت امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران – مصوب ۱۳۷۸ – تجهیزات و ملزومات پزشکی و قطعات یدکی مربوط که توسط بخش خصوصی با تأیید وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی وارد می‌شود در صورت موافقت دولت از معافیت مذکور در این قانون برای هیئت امناء برخوردار خواهد بود.

همچنین براساس تصویب نامه شماره ۱۱۸۰۶۰/ت ۵۶۰۲۲ هـ مورخ ۱۰ /۹ /۱۳۹۷ شرکت‌های بخش خصوصی می توانند با معرفی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و از محل سهمیه ارزی وزارتخانه مذکور ، در موارد خاص نسبت به واردات دارو ، تجهـیزات و ملزو مات پزشـکی و قطعـات یـدکی اقدام کنند.

اما از آنجا که  هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین به موجب رأی مقدماتی مورخ ۲۴ /۹ /۱۳۹۷ و با این استدلال که در ماده ( ۶ ) قانون هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران – مصوب ۱۳۷۸ – واردات « تجهیـزات و ملزو مات پزشکی و قطعـات یدکی مربوط » مورد حکم قرار گرفته است.

در حالی که در متن مصوبه مذکور علاوه بر« دارو »، واردات « قطعات یـدکی » به صورت مطلق و بدون مقید شدن به ارتباط با تجهیزات و ملـزومات پزشکی مشمول حکم ماده مزبور قرار داده شده است را از حیث توسعه شمول ، مغایر قانون تشخیص داده است.

معاونت حقوقی رئیس جمهور ، برای رفع ایراد فوق و پیشگیری ، متن اصلاحی مربوط را که با هماهنگی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی تهیه شده را برای تصویب هیئت وزیران ارایه نمود که بر این اساس هیئت وزیران در جلسه ۱۶ /۱۰ /۱۳۹۷ تصویب‌نامه شماره ۱۱۸۰۶۰/ت ۵۶۰۲۲ هـ مورخ ۱۰ /۹ /۱۳۹۷ را اصلاح کرد.

 

 

درباره وزارت بهداشت بیشتر بدانیم :
 

برای مشاهده آخرین اخبار مقررات صادرات و واردات وزارت بهداشت به لینک زیر مراجعه نمایید :

 


مقالات مرتبط

 
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها