دستورالعمل فعالیت های استانی

دستورالعمل فعالیت های استانی

دستورالعمل فعالیت های استانی : موافقت­نامه­ های تجاری از جهات مختلف زمینه را برای تسهیل تجارت فراهم می­کنند و بر این اساس سبب­ساز افزایش تعاملات و تبادلات می­شود که البته این مهم بدون کوشش­ های ملی و استانی حاصل نمی گردد.

سازمان توسعه تجارت با همکاری سایر دستگاه های مرتبط تلاش ­های خود را متمرکز بر انجام اقدامات در سطح ملی نموده است.

درعین حال ضرورت توجه به اقدامات استانی به ­ویژه در استان های شمالی و همجوار با قلمرو اوراسیا و همچنین استان هایی که از پتانسیل های تولیدی و صادراتی بالایی برخوردارند ضرورت تام دارد.

 

در غیر این صورت تلاش ملی برای تجهیز توانمندی­ های صادراتی و تمرکز تجار و فعالین اقتصادی برای بهره­مندی از منافع این موافقت­نامه به کمال رخ نخواهد داد.

براین اساس این دستور العمل تدوین شده است تا خطوط کلی برای تمرکز استانی بر موضوع بازار اوراسیا را مشخص نماید.

البته طبعاً همه اقدامات مفید و لازم دراین دستور العمل مورداشاره قرار نگرفته است و صرفاً به مهمترین این محورها به ویژه از حیث موافقت نامه تجاری منعقده اشاره شده و قطعاً مسئولین استانی با اشرافی که به مسایل خاص استان خود دارند  بهتر از سازمان توسعه تجارت می توانند اقدامات عملیاتی موثر و مورد نیاز دراستان را مشخص  و مبنای عمل قرار دهند.

 

1 _ اطلاع رسانی : 

لازم است در سطح استان نسبت به طرح موضوع اقدام و توجه ذینفعان را به این موافقت نامه جلب نمود.

برای این منظور در بادی امر باید اطلاعات لازم در زمینه موافقتنامه مذکور در اختیار  تجار و فعالین اقتصادی قرار گیرد.

در این زمینه متن موافقت نامه و فهرست های کالایی ، امتیازات تعرفه ای تحت پوشش توافق و سایر مستندات و اطلاعیه های مرتبط می تواند مبنای این اطلاع رسانی ها قرار گیرد.

لازم به ذکر است که اطلاعات مربوط به این موافقتنامه و 5 کشور عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا در بخش ” توسعه تجارت با اوراسیا ” در وب سایت سازمان توسعه تجارت ایران به آدرس WWW.TPO.IR  در دسترس می باشد که همکاران می توانند ضمن دسترسی به اطلاعات مورد نیاز خود عند اللزوم آنها را در اختیار متقاضیان و تجار محترم قرار دهند.

 

همچنین سازمان های صنعت ، معدن و تجارت استان ها می توانند بخش خاصی را در وب سایت های خود جهت اطلاع رسانی در خصوص این موافقتنامه ایجاد و فایل های مربوطه را در آن بارگذاری نمایند.

در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری باشد سازمان توسعه تجارت از آمادگی لازم برای مساعدت به همکاران استانی برخوردار می باشد.

pdf : برای مطالعه ادامه متن کلیک کنید  

 

 

سایت آیکسپورت

با هدف تسهیم دانش ، انتقال تجربه و همکاری در توسعه صادرات کالا و واردات کالا راه اندازی شده است.

در بخش صادرات پیشنهاد ‌می‌کنیم حتما بخش های زیر را ملاحظه نمایید

پکیج جامع آموزش صادرات ، آموزش جامع صادرات ، مراحل صادرات کالا ، تحلیل بازارهای صادراتی ( صادرات به عراق ، صادرات به افغانستان ، صادرات به ترکیه ، صادرات به روسیه ، صادرات به عمان ) ، تحلیل گروه های کالایی ، قوانین و مقررات صادرات ، دوره آموزش صادرات ، مهمترین قوانین و مقررات جاری صادرات .

در بخش واردات پیشنهاد می‌کنیم حتما بخش های زیر را ملاحظه نمایید

مراحل واردات کالا ، آشنایی با سامانه ها ( سامانه جامع تجارت ، سامانه گمرک ، سامانه نیما ، سامانه جامع انبارها ، سامانه همتا و … ) ، تعرفه گمرکی ، قوانین و مقررات واردات ، دوره آموزش واردات ، گروه کالایی چهار ، گروه کالایی دو و سه و گروه کالا یک ، مهمترین قوانین و مقررات جاری واردات ، ترخیص کالا، تعرفه گمرکی سال 99

 
 
 

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها