سبد خرید

مقالات صادرات

مقالات واردات

طرح جدید حل مشکل عدم بازگشت ارزهای صادراتی به وسیله جایزه صادراتی نقدی و فوری

طرح جدید حل مشکل عدم بازگشت ارزهای صادراتی به وسیله جایزه صادراتی نقدی و فوری

عدم بازگشت ارزهای صادراتی : طرح خرید ارز صادرکنندگان به وسیله دولت و بانک ها، با پرداخت ۴٪ تا ۵٪ جایزه صادراتی نقدی و فوری مطابق با نرخ بازار آزاد ارز به طور آنلاین ( به منظور بازگشت ارزهای صادراتی ).

با این طرح، مشکل عدم بازگشت ارزهای صادراتی شرکت ها و بازرگانان حل خواهد شد و ارز آن ها به صورت ارز خارجی به کشور باز خواهد گشت و مشکل تعهد ارزی صادرکنندگان برای همیشه حل خواهد می گردد و تعهد ارزی که صادرکنندگان از آن فراری هستند تبدیل به فرصت های سودآور و جایزه نقدی برای آن ها می گردد و حواله های ریالی که آفت تجارت خارجی و اقتصاد کشور است، برای همیشه از بین خواهد رفت و کارت های یکبار مصرف بازرگانی که باعث فرار و بازگشت نکردن ارزهای صادراتی هستند به کلی از َدور خارج خواهند شد. 

وجوه معاملات پیله وران بازارچه های مشترک مرزی که حدود ۲۰ تا ۲۵ میلیون دلار در روز است، منیعد به وسیله ارز دلار به کشور باز خواهد گشت. ( این مبلغ از قدیم تا این زمان، توسط خریداران خارجی به صورت حواله ریال به پیله وران پرداخت می گردد ولی با اجرای این طرح، این مبلغ به صورت دلار به کشور برمی گردد)

واردات کالاموضوع مقاله :

حذف تعلق جایزه صادراتی به  « اسناد صادراتی » و تغییر آن به پرداخت «جایزه صادراتی نقدی و فوری به تحویل دهندگان ارز صادراتی به بانک و دولت »

چکیده :

امروزه صادرکنندگان. بخاطر تعهد. ارزی، هیچ رغبتی به. دریافت جایزه. صادراتی با سیستم. کنونی را . ندارند زیرا تعهدات . سنگین. ارزی صادرکنندگان ، بازگشت. ارز صادراتی. را برای آن ها. سخت یا غیر ممکن. کرده است و سیستم . کنونی جایزه صادراتی. را از کارایی. انداخته است.

در سیستم کنونی جایزه به ( اسناد صادراتی )، جایزه به صورت نسیه و عمومأ بعد از دو سال پرداخت می شود اما در این طرح جدید حداقل ۴٪ جایزه صادراتی به صورت نقد و فوری به تحویل دهنده ارز صادراتی پرداخت می گردد و روش کنونی تعلق جایزه به اسناد صادراتی باید حذف گردد.

چون با توجه به . شرایط کنونی. کشور، دیگر کارایی. زمان قبل از بحران. ارزی را ندارد . و اکنون اکثر صادرگنندگان. برای فرار از تعهدات. ارزی ، سعی. می کنند با کارت های. بازرگانی یکبار مصرف. کالا هایشان. را صادر کنند نه با کارت. خودشان!!
علاوه بر . پرداخت ۴٪  جایزه نقدی. و فوری به صادرکنندگان کالا . و خدمات به ۱۵ کشور . همسایه، پرداخت . مبلغی بیشتر. از این، به آن دسته . از صادرکنندگانی. که کالا و . خدمات به کشورهای . دور دست صادر . می کنند از دیگر خصوصیات. سودمند این طرح. است که در این مقاله. درباره آن بیشتر . توضیح داده . خواهد شد.

جهت دانلود فایل مقاله حذف تعلق جایزه صادراتی به  « اسناد صادراتی » و تغییر آن به پرداخت «جایزه صادراتی نقدی و فوری به تحویل دهندگان ارز صادراتی به بانک و دولت »، به لینک زیر مراجعه نمایید

دانلود مقاله

جهت مشاهده آخرین ضوابط و مقررات اعلامی توسط بانک مرکزی به لینک زیر وارد شوید

بانک مرکزی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *