صادرات سیب زمینی

صادرات سیب زمینی

صادرات سیب زمینی

صادرات سیب زمینی

 
سیب زمینی

 

 
سیب ‌زمینی با نام علمی سولانوم تیوبروزوم از نظر گیاه‌شناسی به خانواده سولاناسه(Solanaceae) تعلق دارد.
سیب زمینی گیاهی است از تیره سیب ‌زمینیان که دارای برگ‌ های مرکب و بریده و گل‌ های سفید یا بنفش است. میوه آن کوچک ، کروی ، قرمز ، سته و سمی است ؛ ولی تجه ( ریشه سطحی ) خوراکی دارد که حاوی اندوخته نشاسته زیادی است.
 

 

 


تولید جهانی سیب زمینی

سیب زمینی مطابق با ( PCI ) شاخص پیچیدگی محصول 522 مین محصول معامله شده و 972 مین محصول پیچیده است.

صادرکنندگان برتر سیب زمینی کشورهای از جمله : هلند ( 733 میلیون دلار ) ، فرانسه ( 683 میلیون دلار ) ، آلمان ( 408 میلیون دلار ) ، مصر ( 301 میلیون دلار) و ایالات متحده ( 244 میلیون دلار ) هستند .

واردکنندگان برتر سیب زمینی کشورهایی از جمله : بلژیک – لوکزامبورگ ( 450 میلیون دلار ) ، هلند ( 320 میلیون دلار ) ، آلمان ( 244 میلیون دلار ) ، اسپانیا ( 225 میلیون دلار ) و ایالات متحده ( 224 میلیون دلار ) هستند.

در ادامه برای آشنایی بیشتر در خصوص بسته بندی کالا صادراتی به بخش ” نکات مهم و کاربردی در زمینه بسته بندی کالا صادراتی ” سایت ، مراجعه کنید.

 

تولید سیب زمینی در ایران

سیب زمینی مهمترین محصول زراعی است که تولید آن در اراضی با کشت آبی حدود 146 هزار هكتار و در اراضی با کشت دیم حدود 478 هكتار می باشد که مجموعه آن 5 / 146 هزار هكتار میباشد.

میزان تولید سیب زمینی در کشور حدود 5 میلیون تن برآورد شده که استان همدان با داشتن 971 هزارتن از تولید سیب زمینی کشور مقام اول در تولید این محصول را به خود اختصاص داده و استان هاي اردبیل با 730 هزار تن، اصفهان با 458 هزار تن ، آذربایجان شرقى با 314 هزار تن، لرستان با 281 هزار تن و کردستان با 278 هزار تن تولید سیب زمینی کشور به ترتیب رتبه هاي دوم تا ششم را کسب کرد ه اند . شش استان مزبور جمعاً
4 / 60 درصد از تولید سیب زمینی کشور را به خود اختصاص داده اند . استان البرز با تولید 1200 تن کمترین تولیدکننده سیب زمینی کشور می باشد.

 

نمودار کشورهای بازار هدف صادراتی در سال 1397

صادرات سیب زمینی

 

کشورهای صادرکننده سیب زمینی

این نقشه میزان صادرات سیب زمینی را در کشورهای صادرکننده سیب زمینی نشان می دهد . با کلیک کردن روی هر کشور در نمودار می توانید در خصوص صادرات آن محصول اطلاعات بیشتر دریافت نمایید .

 

کشورهای واردکننده سیب زمینی

این نقشه میزان واردت سیب زمینی را در کشورهای واردکننده سیب زمینی نشان می دهد . با کلیک کردن روی هر کشور در نمودار می توانید در خصوص واردات آن محصول اطلاعات بیشتر دریافت نمایید .

 

مهم ترین فرصت های سرمایه گذاری محصول سیب زمینی

  • وجود شرایط اقلیمی مناسب در ایران
  • وجود تنوع زیاد محصولات میوه و تره بار
  • در اختیار داشتن نیروی انسانی ارزان
  • دسترسی و سهم صادرات بالا در بازار کشورهای همسایه بویژه عراق و امارات
 

“”” برای دانلود فایل pdf شناسنامه کالایی سیب زمینی ، کلیک کنید “””

 

 

تحلیل صادرات انواع گروه های کالایی

تحلیل گروه های کالایی مختلف به صادرکنندگان کمک می کند تا با مقایسه فرصت ها در کشورهای مختلف ، بازار صادرات کالا ی خود را بشناسند و تجارت موفق تری داشته باشند . این مقاله شامل تحلیل کالاهایی همچون :

صادرات محصولات کشاورزی : صادرات زعفران ، صادرات سیب ، صادرات پسته و هر آنچه که یک خریدار خارجی در خصوص پسته ایران ممکن است بداند ، صادرات خرما و هر آنچه که یک خریدار خارجی در خصوص خرمای ایران ممکن است بداند ، صادرات گوجه فرنگی ، صادرات سیب زمینی ، صادرات پیاز ، صادرات میوه های خشک و هر آنچه که یک خریدار خارجی در خصوص خشکبار ایران ممکن است بداند ، صادرات گندم ، صادرات هندوانه ، صادرات پرتقال ، صادرات سیر ، صادرات گیاهان دارویی و هر آنچه که یک خریدار خارجی در خصوص گیاهان دارویی ایران ممکن است بداند و …

صادرات تجهیزات کشاورزی

صادرات فرش

و …

برای مطالعه مقاله به بخش ” تحلیل صادرات انواع گروه های کالایی ” سایت ixport مراجعه نمایید.

 

 

آموزش صفر تا صد فرایند صادرات کالا

سایت ixport در حوضه صادرات کالا ، مقالات جامعی را در خصوص تجارت و بازرگانی بین المللی ، در بخش راهنمای جامع صادرات ارائه کرده است. این بخش شما را با مفاهیم و فرایند صادرات آشنا می کند. بخش آموزش صادرات شامل : پکیج آموزش جامع صادرات و طرح کسب و کار صادرات ( Business Plan ) و همچنین گالری فیلم های آموزش صادرات می باشد. بخش تحلیل بازارهای صادراتی کشورها نیز شما را برای ورود به بازار کشورهای مختلف آماده می سازد ، ما در این بخش ، به تفکیک ، به بررسی کشورها پرداخته ایم.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها