صادرات زعفران

پکیج آموزش صادرات و واردات و ترخیص کالا

صادرات زعفران

صادرات زعفران

 
زعفران

 

 
زعفران ، سلطان ادویه ها ، با نام عمومی saffron کلاله خشک شده گیاه crocus sativus از خانواده زنبقیان ، گرانبهاترین گیاه زراعی موجود در کره زمین یک محصول استثنایی و با مزیت های متعدد در تولید ، تجارت و مصرف می باشد .
 
 
 

  بررسی صادرات زعفران در جهان


 

بررسی جغرافیای زعفران

براساس تحلیل در سال ۱۳۹۷ ، زعفران یکی از محصولاتی است که خاستگاه اصلی آن کشور ایران می باشد. مهمترین مناطق تولید زعفران در ایران استان های خراسان رضوی ( بین ۱۵۰ تا ۱۷۰ تن ) و خراسان جنوبی ( بین ۴۰ تا ۵۰ تن ) می باشند . بقیه ی استان ها هم به شکل پراکنده کشت دارند مثل خراسان شمالی ، کرمان و حتی چهارمحال و بختیاری .

هم اکنون سطح زیرکشت حدود ۴۷ هزار هکتار است . 

 

تولید جهانی زعفران

ایران تولید کننده بیش از ۹۵ درصد از زعفران جهان می باشد . با توجه به اینکه بیش از ۹۵ درصد از تولید زعفران جهان در ایران تولید می شود لذا واردات زعفران صورت نمی پذیرد .

زعفران مطابق با ( PCI ) شاخص پیچیدگی محصول ۳۴۱۲ مین محصول معامله شده و ۳۸۲۸ مین محصول پیچیده است.

صادرکنندگان برتر زعفران کشورهای از جمله : ایران ( ۱۱۴ میلیون دلار ) ، اسپانیا ( ۶۳.۲ میلیون دلار ) ، افغانستان ( ۱۸.۴ میلیون دلار ) ، یونان ( ۶.۹۷ میلیون دلار ) و فرانسه ( ۶.۴۲ میلیون دلار ) هستند .

واردکنندگان برتر زعفران کشورهایی از جمله : اسپانیا ( ۵۴.۷ میلیون دلار ) ، هنگ کنگ ( ۲۰.۸ میلیون دلار ) ، ایالات متحده ( ۱۸ میلیون دلار ) ، ایتالیا ( ۱۶.۷ میلیون دلار ) و هند ( ۱۶.۶ میلیون دلار ) هستند.

زعفران محصولی ۶ رقمی HS92 است.

 

کشورهای عمده صادرکننده زعفران

این نقشه میزان صادرات زعفران را در کشورهای صادرکننده زعفران نشان میدهد. با کلیک کردن روی هر کشور در نمودار می توانید درخصوص صادرات آن محصول اطلاعات بیشتر دریافت نمایید.

 

 

 

کشورهای عمده واردکننده زعفران

این نقشه میزان واردت زعفران را در کشورهای واردکننده زعفران نشان میدهد. با کلیک کردن روی هر کشور در نمودار می توانید درخصوص واردات آن محصول اطلاعات بیشتر دریافت نمایید.

 

 

 

شناسنامه کالایی زعفران

در این بخش از سایت به بررسی شناسنامه کالایی زعفران پرداخته ایم . در زیر می توانید گزارشات کالایی زعفران را به صورت کامل به همراه نمودار و جداول آماری ، تا سال ۱۳۹۷ مشاهده نمایید :

 

نمودار ارزش صادرات کشورهای عمده صادرکننده زعفران در سال ۲۰۱۷ – ۲۰۱۶

 

 

نمودار ارزش واردات کشورهای عمده واردکننده زعفران در سال ۲۰۱۷ – ۲۰۱۶

 

 

ارزش و روند رشد صادرات زعفران 

 

ردیف
سال
ارزش
رشد ( درصد )
۱ ۱۳۹۱ ۴۱۸ ۱۴-
۲ ۱۳۹۲ ۲۰۰ ۵۲-
۳ ۱۳۹۳ ۲۲۷ ۱۳/۵
۴ ۱۳۹۴ ۱۶۵/۳ ۲۷-
۵ ۱۳۹۵ ۲۸۶ ۷۳
۶ ۱۳۹۶ ۳۱۷ ۱۰/۸

 

نمودار روند رشد صادرات زعفران طی سال های ۱۳۹۱ – ۱۳۹۶

 

 

کشورهای عمده هدف صادراتی زعفران 

 

رتبه
کشورهای عمده
سال ۱۳۹۶
کشورهای عمده
سال ۱۳۹۵
ارزش
سهم از کل (%)
ارزش
سهم از کل (%)
۱ صادرات به هنگ کنگ ۹۲/۳ ۲۹ صادرات به امارات ۹۵/۶ ۳۶/۲
۲ صادرات به امارات ۸۸/۹ ۲۸ صادرات به اسپانیا ۶۷/۶ ۲۵/۶
۳ صادرات به اسپانیا ۶۶ ۲۰/۸ صادرات به هنگ کنگ ۶۲/۳ ۲۳/۶
۴ صادرات به افغانستان ۲۲ ۶/۹ صادرات به افغانستان ۱۵ ۵/۷
۵ صادرات به چین ۱۰/۴ ۳/۴ صادرات به چین ۱۳ ۴/۹
۶ سایر ۳۷/۸ ۱۱/۹ سایر ۱۰/۷ ۴
جمع کل ۳۱۷ ۱۰۰ جمع کل ۲۶۴ ۱۰۰

 

نمودار بازارهای اصلی محصول زعفران در سال ۹۶ 

 

 

کشورهای بالقوه هدف صادراتی زعفران در منطقه 

 

رتبه
کشورهای عمده
واردات در سال ۲۰۱۷
ارزش 
سهم از کل (%)
۱ ویتنام ۴۰۳ ۴/۵
۲ ایتالیا ۲۹۵ ۳/۳
۳ تایلند ۲۸۱ ۳/۲
۴ چین ۲۶۵ ۳
۵ تایوان ۲۱۷ ۲/۴
۶ ژاپن ۱۳۶ ۱/۵
۷ فیلیپین ۱۱۳ ۱/۳
۸ پاکستان ۱۰۶ ۱/۲
۹ مالزی ۸۶ ۱
۱۰ بنگلادش ۷۳ ۰/۸

 

شرکت های اصلی صادراتی زعفران 

 

ردیف
نام شرکت
۱ زعفران اسفدان
۲ زعفران ادمان
۳ گوهر زعفران
۴ نوین زعفران
۵ تروند زعفران

 

تشکل های اصلی ذیربط 

 

عنوان تشکل
نام رئیس تشکل
شماره تماس تشکل
اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان زعفران آقای میری ۰۵۱-۳۲۲۱۶۰۰۰
شورای ملی زعفران آقای احتشام ۰۵۴/۳۲۴۰۰۵۹۰

 

مهم ترین نمایشگاه های خارجی مرتبط

 

ردیف عنوان نمایشگاه کشورهای برگزارکننده تاریخ برگزاری
۱ نمایشگاه بین المللی فودکس ژاپن اسفند ماه
۲ نمایشگاه بین المللی حلال مالزی مهر ماه
۳ نمایشگاه بین المللی کلفود امارات امارات بهمن ماه
۴ نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی آنوکا آلمان مهر ماه

 


“”” برای دانلود فایل pdf شناسنامه کالایی زعفران ، کلیک کنید . “””


 

 

  مراحل صادرات زعفران در ایران چگونه است؟


 

 

مراحل صادرات زعفران در ایران

 • خرید یا تولید زعفران مرغوب
 • بسته بندی حرفه ای زعفران در سطح جهانی برای صادرات
 • داشتن گواهی استاندارد
 • داشتن گواهی بهداشت دامی
 • ارائه کردن کارت بازرگانی

 

بررسی تفصیلی صادرات زعفران

گام اول صادرات زعفران

اولین مرحله در صادر کردن کالایی مثل زعفران این است که شما قیمتی مناسب برای آن انتخاب کنید و برای این امر باید سراغ کمیسیون نرخ گذاری بروید.

گام دوم صادرات زعفران

کار شما بسته بندی حرفه ای کالا در سطح جهانی است و بسته بندی های زعفران برای صادرات معمولا کمتر از ۳۰ گرم است و بیشتر از آن صورت نمی گیرد، دقت کنید که از اساسی ترین عوامل موفقیت در تجارت همین بسته بندی و تبلیغات است و همچنین الان شما نماینده کشورتان هستید لذا باید محصولی زیبا و مرغوب را به مشتریان جهانی خود معرفی کنید. در ادامه به بخش ” نکات مهم و کاربردی در زمینه بسته بندی کالا صادراتی ” مراجعه کنید.

گام سوم صادرات زعفران

حالا زمان آن رسیده است که مجوز های لازم جهت صادرات زعفران را تهیه کنید که عبارتند از : گواهی استاندارد و گواهی بهداشت دامی نباتات ( البته این مورد بستگی دارد به نوع کالا ) و ارائه کردن کارت بازرگانی و هم چنین معرفی نامه یا وکالتنامه ای که اظهار کننده زعفران به گمرک است و صورت عدل بندی و در آخر هم مجوز صدور را بر حسب مورد گرفته و محصول را در گمرک ثبت می کنید و به صادر کردن کالای خود مشغول می شوید.

 

 

“” چگونه زعفران خود را در گمرک ثبت کنیم “”

شما بعد از آنکه تمام مجوز های لازم جهت صادرات را دریافت کردید و مراحل قبل را به طور کامل گذراندید باید محصول خود را در گمرک جمهوری اسلامی ایران ثبت کنید و شما برای این کار اظهار نامه صادراتی خودتان را تنظیم کنید و تکمیل اظهارنامه صادراتی شامل موارد زیر است:

 1. مشخصات فرد صادر کننده کالا ( زعفران )
 2. مشخصات فرد اظهارکننده کالا ( زعفران )
 3. مشخصات مشتری،  کشور مبدا ، کشور مقصد ( محل صدور زعفران )
 4. مشخصات وسیله حمل و مبدا بارگیری
 5. شرایط معامله
 6. تمامی مشخصات کالای صادراتی ( زعفران ) از جهت نوع و وزن و تعرفه و مقدار یا تعداد آن
 7. مشخصات کامل محموله ( که از قبیل بسته ها ، سبک و نوع بسته ،‌ مقدار ، علامت ، وزن با ظرف می باشد. )
 8. تمامی اقلام هزینه های گمرک
 9. اسم گمرک محل تسلیم اظهارنامه و شماره و مشخصات ثبت اظهارنامه در دفتر گمرک محل جهت امضاء و مهر و تاییدیه گمرک و مقامات آن

بعد از گذراندن تمامی این مراحل و کامل شدن اظهارنامه ، این اظهارنامه با مدارک شما ضمیمه می شود و به بخش احراز هویت گمرک تسلیم می شود.

 

 

گام چهارم صادرات زعفران

حالا شما باید مدارک مورد نیاز را جهت صحت احراز هویت صادر کننده ارائه کنید که آن مدارک عبارتند از: صحیح بودن اسناد و مدارک تسلیمی ، صحیح بودن مندرجات از جهت نوع و تعرفه زعفران و ارزش اظهار شده با اسناد و در مرحله آخر هم صلاحیت صادر کننده زعفران می باشد.

گام پنجم صادرات زعفران

در آخرین مرحله از مراحل صادرات زعفران باید به ارزیابی محصول صادراتی ( زعفران ) پرداخته شود و در این مرحله محصول صادراتی شما با اطلاعاتی که شما ثبت کرده اید مقایسه می شود و در صورتی که مطابقت وجود داشته باشد ، اظهارنامه شما مهر و امضاء می شود و همچنین یک نسخه دیگر هم از آن اظهارنامه را به عنوان پروانه صادرات محصول به شما که صادر کننده هستید می دهند.

 


 

مشکلات صادرات زعفران و راهکارهای آن

در این بخش به تحلیل مشکلات صادرات زعفران می پردازیم :

مشکل : فقدان بسته بندی مناسب مصرف کننده نهایی برای محصول زعفران

راهکار : توجه اصولی به موضوع بسته بندی محصول زعفران

مشکل : نبود تبلیغات گسترده و به روز در بازارهای جهانی به منظور معرفی زعفران ایران

راهکار : برنامه ریزی و اجرای تبلیغات گسترده به منظور معرفی ایران به عنوان عمده ترین تولیدکننده زعفران

مشکل : نوسانات شدید در قیمت زعفران در بازارهای داخلی

راهکار : برنامه ریزی به منظور نظارت و کنترل دقیق بازار و تنظیم قیمت زعفران با رویکرد توسعه پایدار تولید و صادرات زعفران

مشکل : نبود برند برای کالا

راهکار : ایجاد برند ملی و حمایت از آن

 


 

فروش زعفران در آمازون

فضای مجازی این قدرت را به تولید کننده ما می‌ دهد که بدون هزینه کردن رقمهای نجومی در عرصه تبلیغات ، محصول خود را به جامعه جهانی معرفی و عرضه نماید .

متاسفانه امروز زعفران اصیل ایرانی در بازار های بین‌ المللی از جمله وب‌ سایت آمازون با برند اروپایی با قیمت‌ های بسیار بالا به مشتریان جهانی عرضه می‌ شود .

همان‌ گونه که رهبر انقلاب اسلامی بارها تاکید نموده‌ اند باید اقتصاد مقاومتی را در کشور شکل داد لذا یکی از مظاهر این اقدام می‌ تواند کوتاه کردن دست واسطه‌ ها و انتقال درآمد واقعی محصولات به جیب کشاورزان باشد .

به طور مثال یکی از کشور های وارد کننده عمده زعفران ایران ، کشور اسپانیا است که با قیمت نازل زعفران را از واسطه‌ گران بازار تهیه کرده پس از انتقال ، فرآوری محصول و بسته‌ بندی آن با برند اسپانیا این محصول را به بازار های جهانی عرضه می‌ کند .

اما اگر به آمار های منتشر شده جهانی در حوزه وضعیت تولید ، واردات و صادرات زعفران در اسپانیا نگاهی بیندازیم شاهد خواهیم بود که اسپانیا به طور ذاتی توان تولید زعفران در سطح عمده را نداشته و تنها با باز پخش و فروش زعفران اصیل ایران سالیانه میلیارد ها دلار ذخیره ارزی به دست می‌ آورد .

لذا امروز فعالین عرصه تولید و فراوری زعفران باید توجه کنند که در صورت غفلت از قابلیت‌ های فضای مجازی و تجارت الکترونیک بازار های جهانی در اختیار سودجویان اروپایی و آمریکایی باقی خواهد ماند .

متاسفانه غفلت مسئولین و دست‌ اندرکاران حوزه اقتصاد کشاورزی به حدی بوده که حتی یک شرکت خارجی در عرصه خرید و بسته‌ بندی محصولات کشاورزی صادراتی ایرانی فعالیت می‌کند که سال گذشته توانست در بین کشور های اسلامی جایزه برترین برند حلال را کسب نماید !

حضور در فضای مجازی علاوه بر قابلیت‌ های رایگان فراوان به کارآفرینان و جوانان کشاورز این امکان را می‌ دهد تا به رایگان یا با حداقل هزینه حضور خود در جامعه جهانی را تعریف و تضمین کنند اما این حضور باید با آمادگی و آموزش کافی همراه باشد . در ادامه برای اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی فروش محصولات در آمازون ، کلیک کنید.

 


 

قیمت گذاری زعفران های صادراتی

ارائه پیشنهاد قیمت کامل و دقیق ، انتخاب شرایط فروش و انتخاب روش پرداخت ، چهار جز اساسی در سودآوری فروش کالا ی صاداراتی هستند . از میان این چهار جز  استراتژی قیمت گذاری کالا های صادراتی می­تواند چالش ­برانگیزترین مورد باشد. برای اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت گذاری کالا ها به بخش ” قیمت گذاری کالا های صادراتی ” سایت ، مراجعه نمایید.

 


 

مهمترین فرصت های سرمایه گذاری

علی رقم نام ایران به عنوان بزرگترین تولیدکننده زعفران با وجود مشکل خام فروشی در بازارهای بین المللی و بازارهای داخلی سرانه مصرف گیاه دارویی کاهش یافته و موجب شده از سود اصلی بی نصیب بماند . لذا بهترین فرصت سرمایه گذاری در بازار این کالا تولید محصولات دیگر بر پایه زعفران می باشد . همچنین بحث برندینگ و بسته بندی نیز منجر به ایجاد ارزش افزوده و سوداوری بیشتر می شود . در ادامه برای آشنایی بیشتر در خصوص بسته بندی کالا صادراتی و برند سازی بین المللی ، به بخش ” نکات مهم و کاربردی در زمینه بسته بندی کالا صادراتی و برند سازی بین المللی” سایت ، مراجعه کنید.

 


 

 

تحلیل صادرات انواع گروه های کالایی

تحلیل گروه های کالایی مختلف به صادرکنندگان کمک می کند تا با مقایسه فرصت ها در کشورهای مختلف ، بازار صادرات کالا ی خود را بشناسند و تجارت موفق تری داشته باشند . این مقاله شامل تحلیل کالاهایی همچون :

صادرات محصولات کشاورزی : صادرات زعفران ، صادرات سیب ، صادرات پسته و هر آنچه که یک خریدار خارجی در خصوص پسته ایران ممکن است بداند ، صادرات خرما و هر آنچه که یک خریدار خارجی در خصوص خرمای ایران ممکن است بداند ، صادرات گوجه فرنگی ، صادرات سیب زمینی ، صادرات پیاز ، صادرات میوه های خشک و هر آنچه که یک خریدار خارجی در خصوص خشکبار ایران ممکن است بداند ، صادرات گندم ، صادرات هندوانه ، صادرات پرتقال ، صادرات سیر ، صادرات گیاهان دارویی و هر آنچه که یک خریدار خارجی در خصوص گیاهان دارویی ایران ممکن است بداند و …

صادرات تجهیزات کشاورزی

صادرات فرش

و …

برای مطالعه مقاله به بخش ” تحلیل صادرات انواع گروه های کالایی ” سایت ixport مراجعه نمایید.

 

 

آموزش صفر تا صد فرایند صادرات کالا

سایت ixport در حوضه صادرات ، مقالات جامعی را در خصوص تجارت و بازرگانی بین المللی ، در بخش راهنمای جامع صادرات ارائه کرده است. این بخش شما را با مفاهیم و فرایند صادرات آشنا می کند.
بخش آموزش صادرات شامل : پکیج آموزش جامع صادرات و طرح کسب و کار صادرات ( Business Plan ) و همچنین گالری فیلم های آموزش صادرات می باشد. بخش تحلیل بازارهای صادراتی کشورها نیز شما را برای ورود به بازار کشورهای مختلف آماده می سازد ، ما در این بخش ، به تفکیک ، به بررسی کشورها پرداخته ایم.

 

 

پکیج آموزش صادرات و واردات و ترخیص کالا

22 پاسخ
 1. هداوند
  هداوند گفته:

  در مورد صادرات زعفران به روسیه سوال داشتم اینکه این محصول در روسیه چقدر شناخته شده هست؟ تفاوت قیمت با ایران و حاشیه ی سودش چقدر هست؟ عوارض گمرکی ورود به روسیه چقدره؟ و ممیزان واردات زعفران به روسیه چقدر هست

  پاسخ
  • ixport
   ixport گفته:

   باسلام و احترام
   برای بررسی بازار روسیه برای صادرات بخش صادرات به روسیه را مطالعه نمایید
   زعفران ایران در روسیه و همه جای دنیا شناخته شده است.
   در خصوص حاشیه سود بستگی به قیمت خرید و فروش شما دارد. ولیکن می توانید قیمت یک بسته زعفران را در سایتهای فروشگاهی روسیه به صورت آنلاین ملاحظه و حدودی قیمت کالای خود را برآورد نمایید
   این مقاله را ملاحظه نمایید
   https://russiansearchmarketing.com/russian-online-shopping-top-10-eretailers/
   در نظر داشته باشید در قیمت، برند کالا، بسته بندی و کیفیت و … نیز موثر است.
   برای بررسی عوارض گمرکی و میزان واردات این کشور از سایت trademap استفاده نمایید راهنمای استفاده از این سایت در بخش زیر ارائه شده است
   آموزش استفاده از TRADE MAP

   پاسخ
 2. fateme
  fateme گفته:

  سلام وقت بخیر
  من تعرفه صادرات زعفران و به کشور ترکیه میخواستم بدونم
  یعنی صادرات از ایران و واردات به ترکیه
  ممنون میشم در صورت اطلاع بفرمایید

  پاسخ
  • ixport
   ixport گفته:

   باسلام و احترام
   صادرات زعفران به ترکیه مشمول موافقتنامه ترجیهی میان دو کشور است
   و در حال حاضر تعرفه واردات زعفران در ترکیه از کشور ایران ۳۰ درصد است. که پنجاه درصد ان بر اساس موافقتنامه تخفیف داده می شود
   ولیکن شما می بایست سایر هزینههی مرتبط با صادرات را نیز در نظر داشته باشید

   پاسخ
 3. فتوحی
  فتوحی گفته:

  سلام.
  من قیمت پایه صادراتی زعفران را در گمرک ایران می خواستم بدونم. چون با تغییر نرخ ارز گویا این قیمت پایین تر اومده.

  پاسخ
 4. جواد صمدی
  جواد صمدی گفته:

  با سلام خدمت حضرت عالی. ایا صادرات ادویه های سالم و پودری(فلفل سیاه، دارچین، زردچوبه، پاپریکا و….) در سال ۹۹ به اروپا ممنوع هست؟

  پاسخ
  • ixport
   ixport گفته:

   باسلام و احترام
   قوانین صارداتی به کشورهای مختلف متفاوت است و نیاز به تحقیقات میدانی دارد
   ولیکن شما می توانید از طریق جستجوی اینترنتی تا حدودی آخرین قوانین موجود را ملاحظه نمایید
   در حال حاضر می توانید از سایت https://www.macmap.org/ که متعلق به سازمان تجارت جهانی است برای استعلام وضعیت مجوزها و … استفاده نمایید.
   به عنوان مثال برای زرد چوبه با کد تعرفه زیر نتیجه جستجو به شرح زیر است.
   Customs tariffs
   For product 0910110000 – Ginger, neither crushed nor ground
   Exported from Iran (Islamic Republic of) to Germany
   Tariff year: 2020 (HS Rev.2017)
   Source : ITC (Market Access Map)

   Tariff regime Applied Tariff AVE Note
   MFN duties (Applied) ۰% ۰%

   پاسخ
 5. جواد صمدی
  جواد صمدی گفته:

  سلام مجدد خدمت شما.
  ۱-در صورت صادرات ادویه به کشور ایتالیا باید ادویه ها را طبق استاندارد کدام کشور مورد ازمایش قرار داد؟ چون در تماس با برخی سازمان ها، انها گفتند باید قوانین بهداشتی ایران را رعایت کنید و برخی گفتند باید قوانین بهداشتی کشور مقصد را رعایت کنید.
  ۲-در گمرک کشور مقصد(ایتالیا) برای ترخیص محصولات کشاورزی چه ازمایشاتی بر روی ان محصولات جهت ترخیص انجام میدهند؟
  ۳- حجم محصولات صادراتی ۵۰۰ کیلوگرم و با ارزش ۱۵۰۰۰۰۰۰۰ (صدو پنجاه میلیون تومان) است اما تنوع ان بیشتر از ۱۲۰ نمونه ادویه ، گیاه دارویی و دمنوش است. اگر بخواهم انها را طبق استاندارد اروپا مورد ازمایش قرار بدم و تاییده ازمایشگاه بگیرم باید چیزی حدود ۱۸۰ میلیون تومان هزینه ازمایشگاه پرداخت کنم؛این توجیه اقتصادی نداره. برای حل این مشکل چه راهکاری وجود دارد؟
  -ضمنا در سوال قبلی که برای شما فرستادم میخوام بدونم صادرات ادویه مثل (فلفل سیاه، زردچوبه، دارچین، هل و …) از ایران به اروپا ممنوع است یا خیر؟
  با سپاس از همکاری شما

  پاسخ
  • ixport
   ixport گفته:

   باسلام
   پاسخ سوال اول: شما می بایست قوانین کشور مبدا و مقصد را رعایت نمایید. یعنی هم ایران برای صاردات کالای غذایی خود مقررات دارد و هم ایتالیا.
   پاسخ سوال دوم: برای مشاهده مقررات مرتبط با کالای خود در کشور ایتالیا می بایست در گمرک آن کشور و در اینترنت جستجو نمایید و اطلاعات دقیقی ما در این خصوص نداریم. همچنین شما می توانید از سایت https://www.macmap.org برای کالای خود استفاده نمایید که به عنوان مثال ما یک نمونه از جستجوی خود را برای شما در این بخش ارائه داشته ایم.
   https://www.macmap.org/en//query/results?reporter=381&partner=364&product=091011&level=6
   پاسخ سوال سوم: در خصوص تنوع کالایی خود شما و حجم کم، همیشه شما با مشکل مزیت مقیاس مواجه خواهید یود و در این موارد راهکاری اجرایی خاص برای ارائه وجود ندارد. یا بایستی به فکر صاردات خود در آینده باشید و این هزینه را پرداخت نمایید به امید صاردات در آینده و جبران این هزینه، یا اینکه تعداد کالا را در دفعات اول کاهش دهید و یا اینکه در قالب برند یک شرکت صادرکننده دیگر در این نوع گروه های کالایی، محصول خود را عرضه و ایشان این اقلام را در صورت توافق (البته پیچیدیگی بسیاری دارد) بسته بندی و ارسال نمایند.
   با تشکر

   پاسخ
 6. سراجی
  سراجی گفته:

  سلام و عرض ادب
  شرکت تولیدی قطعات خودرو هستیم میخواهیم به چین یا دیگر کشورها زعفران صادرات کنیم و کوتاژ صادراتی بنام خودمان باشد آیا باید روی کارت بازرگانی خودمان کد بهداشت و گواهی استاندارد بگیریم یا این مدارک را از همان تولید کننده زعفران می توانیم بگیریم. لطفا راهنمایی بفرمایید. همچین بسته بندی درخواستی مشتری زیر ۳۰ گرم است آیا می تونیم بصورت فله بفرستیم یا بهتر است برند تعریف شود؟
  سپاس

  پاسخ
  • ixport
   ixport گفته:

   باسلام و احترام
   کالای شما می بایست دارای استاندارد و مشخصه های بهداشتی باشد و این مجوزها برای کارت بازرگانی صادر نمی شود.
   یعنی اگر کالای شما برند شناخته شده باشد و همچنین از قبل مجوزهای لازم را دریافت نموده باشد کفایت می کند و شما نیازی به اخذ مجوز جدید ندارید
   البته در نظر داشته باشید ممکن است در کشور مقصد کالاها مجدد به صورت رندمی تست شده و ر بعضی موارد محموله شما برای ارزیابی ارسال گردد.
   با این حال اگر کالا از قبل مجوز و تاییدیه های لازم را داشته و این موارد کماکان رعایت شده باشد به راحتی می توانید تمامی مراحل را طی فرمایید

   پاسخ
 7. میترا رسولی
  میترا رسولی گفته:

  با سلام و احترام.اینجانب میترا رسولی طراح ارتباطات دیداری و طراح هویت بسته بندی آمادگی خود را برای طراحی خلاقانه مشتری ساز بازار هدف اعلام میدارم.۹۸۹۱۴۹۹۹۰۰۱۹+

  پاسخ
 8. یوسفی
  یوسفی گفته:

  سلام خسته نباشید
  برای صادرات زعفران به کشور های اروپایی چه مواردی باید مورد تایید قرار بگیره از نظر
  صنایع غذایی و بهداشت در کشور اروپایی
  یعنی اونا چه قوانینی دارن که ما اینجا موقعه بسته بندی رعایت کنیم ، اگه خودتون در جریان هستین لطف کنین بفرمایین اگه نه بی زحمت سایتی جیزی معرفی کنین خیلی ممنون

  پاسخ
  • ixport
   ixport گفته:

   باسلام و احترام
   در خصوص قوانین و مقررات کشورهای اروپایی در خصوص زعفران بهتر است از سایت macmap استفاده کنید.
   بر اساس کد تعرفه شرایط و ضوابط آن کشور را تا حدودی اعلام می کند

   پاسخ
  • محمد
   محمد گفته:

   سلام وقت بخیر
   محمد هستم.در حوزه چاپ و بسته بندی فعالیت دارم.اماده همکاری بصورت حرفه ای هستم
   ۰۹۱۵۷۳۷۷۱۶۶

   پاسخ
 9. اسما خوشکار
  اسما خوشکار گفته:

  سلام وقت بخیر…من میخوام بدونم
  آمار صادرات فراورده و محصولات الاغ از گمرک ایران به چه صورت بوده این اواخر .اگر راهنماییم کنین از چه منبعی پیدا کنم یا خودتون اطلاعات بدین ممنون میشم .

  پاسخ
 10. راستین
  راستین گفته:

  سلام وقت بخیر
  من میخواستم بدونم برای صادرات زعفران تا چه حدی مجازه یعنی برای انتقال زعفران به صورت چمدانی تا چه حدی بدون مشکل انجام میشه؟
  الان داشتم دنبال یه وب سایت خوب برای صادرات میگشتم وب سایت شما رو دیدم خیلی خوب و کامل بود.
  ممنون میشم منو تو این حوزه راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • محمد ایراف
   محمد ایراف گفته:

   با سلام
   صادرات زعفران منع قانونی ندارد و شما با پرداخت هزینه های گمرکی و طی مراحل اداری میتوانید زعفران خود را به هر میزان صادر کنید.
   اما برای صادرات بصورت مسافری و چمدانی . شما تنها مجاز بهمراه داشتن ۱۰۰ گرم زعفران خواهید بود بدون نیاز به پرداخت تعرفه گمرکی.

   پاسخ
 11. عارف سمیعی
  عارف سمیعی گفته:

  سلام من با کشاورزان کشت زعفران ارتباط خوبی دارم و می توانم هر مقدار زعفران را تهیه کنم و می خواستم کار صادرات زعفران را به صورت جدی شروع کنم و نیاز به یک مشاور قوی دارم در این امر لذا می خواستم بدونم از کجا باید شروع کنم و آیا شما خودتون مشاوره گام به گام به بنده میدید؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 2 =