بررسی لازم ارزش محصولات کشاورزی، فصلی و بورسی

بررسی لازم ارزش محصولات کشاورزی، فصلی و بورسی

بخشنامه گمرک جمهوری اسلامی ایران درخصوص بررسی و اقدام لازم در رسیدگی به ارزش محصولات کشاورزی، فصلی و بورسی از جمله انواع حبوبات در صورت عدم وجود سوابق همزمان در بانک اطلاعات ارزش طی نامه شماره ۱۴۰۰/۱۲۳۵۶۵۲ مورخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ توسط مدیرکل دفتر ارزش گمرک جمهوری اسلامی ایران ابلاغ شد.

بمنظور ایجاد وحدت رویه در فرآیند رسیدگی به ارزش و ترخیص کالا، بهبود فضای کسب و کار ، کاهش حجم و زمان رسیدگی به پرونده های اختلافی و جلوگیری از تضییع حقوق دولت یا ذینفعان ؛

خواهشمند است دستور فرمایید دررسیدگی به ارزش محصولات کشاورزی ، فصلی و بورسی از جمله انواع حبوبات در صورت عدم وجود سوابق همزمان در بانک اطلاعات ارزش ، به استناد مواد ١٤ و ١٥ ق.ا.گ و مواد مرتبط آئین نامه اجرایی بررسی ،

اقدام لازم معمول و از استناد به شناسه یا سوابق فاقد شرط همزمانی خودداری نمایند .بدیهی است موارد رسیدگی شده احصاء ارزش در این دفتردر بانک اطلاعات ارزش ثبت و به روز رسانی می گردد . مسئولیت حسن اجرای این بخشنامه برعهده مدیران و معاونین محترم امورگمرکی گمرکات اجرایی می باشد.

اقلام عمده صادرات محصولات کشاورزی و صنایع غذایی

این اقلام شامل انواع سبزیجات و محصولات جالیزی به ارزش 141.9 میلیون دلار با سهم 40 % ، انواع میوه های درختی ( سیب ،  خرما ،  پرتقال ) به ارزش 59.8 میلیون دلار با سهم 16.8 % ، شیر و فرآورده های آن به ارزش 36.24 میلیون دلار با سهم 10.2 % ، انواع آبمیوه و کمپوت به ارزش 16.8 میلیون دلار با سهم 4.7 % ،  زعفران 11.2 میلیون دلار با سهم 3.2 درصد و ماهی و میگو به ارزش 11 میلیون دلار با سهم 3 % از کل ارزش صادرات محصولات کـشاورزی – صادرات صـنایع غذایی بوده است .

محصولات کشاورزی

دانلود بخشنامه 

در این بخش از سایت ixport به تفکیک به تحلیل و بررسی محصولات کـشاورزی و صـنایع غذایی می پردازیم .
 زعفران  سیب
 گوجه فرنگی ت خرما
صادرات سیب زمینی  سیب زمینی  پسته صادرات پسته
صادرات میوه خشک  میوه های خشک  پیاز
صادرات گندم  گندم  هندوانه صادرات هندوانه
صادرات پرتقال  پرتقال سیر صادرات سیر

[divider style=”shadow” top=”30″ bottom=”30″]

نکات کاربردی بسته بندی کالا صادراتی

در بسیاری از کسب و کارها طراحی بسته بندی کالای صادراتی فرآیند بسیار مهم محسوب می­ شود و در صادرات یک محصول باید فاکتورهای زیادی را در این زمینه مد نظر قرار داد .
در این مقاله مباحثی هم چون : بررسی انواع بسته بندی کالا ی صادراتی ، بررسی استاندارد های بسته بندی صادراتی ، بررسی طراحی بسته بندی صادراتی ، اطلاع از قوانین بسته بندی کالا ، چگونکی بسته بندی کالا هایی مثل زعفران ، پسته ، خرما و … ، چالش ها و مشکلات در بسته بندی صادراتی ، لیست سایت های مفید در خصوص بسته بندی و … ، را مورد بررسی قرار داده ایم. برای مشاهده مقاله به بخش ” نکات کاربردی بسته بندی کالا صادراتی ” سایت ixport مراجعه نمایید.

تحلیل صادرات انواع گروه های کالایی

برای ورود به بازار کشورهای مختلف شما می بایست اطلاعاتی اعم از مشخصات کلی محصول صادراتی ، که این اطلاعات شامل : کشورهای واردکننده ، کشورهای صادرکننده ، میزان صادرات ، میزان واردات ، پیچیدگی میزان رقابت در هر گروه کالایی و … را در اختیار داشته باشید .
ما دراین بخش از سایت ixport به بررسی و تحلیل صادرات انواع گروه های کالایی می پردازیم .

آموزش صفر تا صد فرایند صادرات کالا

سایت ixport در حوضه صادرات ، مقالات جامعی را در خصوص تجارت و بازرگانی بین المللی ، در بخش راهنمای جامع صادرات ارائه کرده است. این بخش شما را با مفاهیم و فرایند صادرات آشنا می کند.
بخش آموزش صادرات شامل : پکیج آموزش جامع صادرات و طرح کسب و کار صادرات ( Business Plan ) و همچنین گالری فیلم های آموزش صادرات می باشد. بخش تحلیل بازارهای صادراتی کشورها نیز شما را برای ورود به بازار کشورهای مختلف آماده می سازد ، ما در این بخش ، به تفکیک ، به بررسی کشورها پرداخته ایم.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها