نسخه گذاری ویرایش شهریور ۱۴۰۰ رتبه بندی بازرگانان

پکیج آموزش صادرات و واردات و ترخیص کالا

نسخه گذاری ویرایش شهریور ۱۴۰۰ رتبه بندی بازرگانان

 

قابل توجه کاربران محترم تجارت خارجی : نسخه گذاری ویرایش شهریور ۱۴۰۰ رتبه بندی بازرگانان ابلاغ شد.

 

جهت ثبت نام / ورود به سامانه جامع تجارت کلیک کنید.

برای مشاهده اطلاعات تماس با مرکز پشتیبانی سامانه جامع تجارت کلیک کنید.

 

نسخه گذاری ویرایش اردیبهشت 1400 رتبه بندی بازرگانان به اطلاع‌ می رساند با توجه به به روز رسانی رتبه بندی بازرگانان در سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه بندی اعتباری ، لطفاً نسبت به مشاهده و بررسی نسخه ویرایش شده ( منتهی به ابتدای شهریور ۱۴۰۰ ) رتبه و شاخص های خود از طریق سامانه تجارت ( بخش عملیات رتبه بندی و مالی – مدیریت رتبه بندی) اقدام فرمایید.

ضمناً در صورت اعتراض به رتبه یا مقدار هر یک از شاخص ها، صرفاً از طریق سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه بندی ( بدون نیاز به مراجعه حضوری یا تماس تلفنی )، اقدام به ثبت « درخواست بازبینی » و بارگذاری اسناد مثبته کرده تا کارشناسان سامانه مذکور در اسرع وقت نسبت به بررسی و اعمال آن اقدام نمایند.

نسخه گذاری ویرایش اردیبهشت 1400 رتبه بندی بازرگانان شایان ذکر است بازرگانان می‌توانند صرفا یکبار در هر ویرایش رتبه بندی، رشته فعالیت‌های خود را انتخاب نمایند و پس از ثبت نهایی تا ویرایش بعدی رتبه بندی امکان تغییر هیچ کدام از رشته فعالیت‌های انتخابی را نخواهند داشت.

نسخه گذاری ویرایش اردیبهشت 1400 رتبه بندی بازرگانان پیرو اطلاع رسانی های قبلی مبنی بر لزوم ثبت اطلاعات صورت های مالی حسابرسی شده سال ۹۸ در سامانه جام برای اشخاص مشمول حسابرسی، بازرگانانی که بدین منظور اقدام نکرده اند، امکان رتبه بندی آن ها میسر نبوده و سقف وارداتشان ۵۰۰ هزار دلار لحاظ شده است. در این صورت لازم است نسبت به ثبت صورت های مالی در سامانه جام اقدام نموده تا پس از تایید حسابرس مربوطه، اطلاعات مالی به طور سیستمی برای سامانه رتبه بندی ارسال و فرایند رتبه بندی و تعیین سقف واردات مبتنی بر آن به صورت خودکار انجام پذیرد.

نسخه گذاری ویرایش اردیبهشت 1400 رتبه بندی بازرگانان همچنین در مورد شاخص های کسب و کار – کیفی که نیازمند دریافت اسناد و مدارک و ارزیابی های خبره محور است، می توانند از طریق مؤسسات رتبه بندی دارای مجوز فعالیت از سازمان بورس و اوراق بهادار اقدام نمایند که طبق تفاهم انجام شده با آن سازمان، نتایج ارزیابی شاخص های مورد نظر پس از ثبت در سامانه کدال توسط هر یک از مؤسسات و تأیید سازمان مذکور، مستقیماً در سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه بندی اعتباری اعمال خواهد شد.

نسخه گذاری ویرایش اردیبهشت 1400 رتبه بندی بازرگانان لازم به ذکر است که در هر دوره سه ماهه ( فصلی ) فقط یک بار ارزیابی شاخص های کسب و کار – کیفی برای هر بنگاه اقتصادی مورد پذیرش قرار گرفته و صرفاً اولین خروجی مؤسسات رتبه بندی در سامانه اعمال خواهد شد و اعتبار آن حداکثر یک سال پس از ثبت و ارسال اطلاعات توسط مؤسسه رتبه بندی است.

 

ارائه مشاوره در زمینه رتبه بندی و نحوه ارزیابی شاخص های کسب و کار – کیفی توسط واحد مشاوره سازمان مدیریت صنعتی
( imiconsulting.ir ) انجام می‌گیرد.

 

مؤسسات رتبه بندی قابل قبول برای دوره سه ماهه پاییز سال ۱۴۰۰ عبارتند از :

اعمال سقف واردت مبتنی بر رتبه بندی سامانه اعتبارسنجی و رتبه بندی در سامانه جامع تجارت شرکت رتبه بندی اعتباری پارس کیان ( www.parscrc.ir )

اعمال سقف واردت مبتنی بر رتبه بندی سامانه اعتبارسنجی و رتبه بندی در سامانه جامع تجارت شرکت رتبه بندی اعتباری پایا ( www.payacr.ir )

اعمال سقف واردت مبتنی بر رتبه بندی سامانه اعتبارسنجی و رتبه بندی در سامانه جامع تجارت شرکت رتبه بندی اعتباری برهان ( www.bcr.ir )

 

مطالب بیشتر در خصوص سامانه

 

جهت مشاهده و ثبت نام در دوره های آموزشی صادرات و واردات و ترخیص کالا کلیک کنید.

 

 

پکیج آموزش صادرات و واردات و ترخیص کالا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =