مقالات صادرات

مقالات واردات

صادرات سیب

صادرات سیب

صادرات سیب

 
سیب

 

 
سیب ، با نام علمی Malus domestica یک میوه درختی سردسیری از خانواده گلسرخیان است. بیشترین ارقام سیب در عرصه تجاری عبارتند از : گلدندلشیس ، رددلشیس ، رویالگالاوفوجی ، برابورنز ، جوناگلدوالستار . 
 
 
 

 


بررسی جغرافیای سیب

مناطق عمده تولید سیب در دنیا عبارتند از : اروپای غربی ، آمریکا ، اروپای شرقی ، کانادا ، ژاپن و استرالیا .

این محصول با تولید برابر با 3/4 میلیون تن در سال 95 به عنوان محصول رتبه یک تولیدی شناخته شده است. در این میان استان های آذربایجان غربی با 743 هزار تن ، آذربایجان شرقی 481 هزار تن ، فارس 375 هزار تن ، تهران 363 هزار تن و اصفهان 239 هزار تن جزء استان های اولویت دار در تولید این محصول می باشند که مجموعاً 2/2 میلیون تن تولید داشته اند ( 64 % کل تولید سال 95 را به خود اختصاص داده اند) .

در ادامه برای آشنایی بیشتر در خصوص بسته بندی کالا صادراتی به بخش ” نکات مهم و کاربردی در زمینه بسته بندی کالا صادراتی ” سایت ، مراجعه کنید.

 

تولید جهانی سیب

سیب تازه مطابق با ( PCI ) شاخص پیچیدگی محصول 371 مین محصول.معامله شده و 3638 مین محصول پیچیده است.

صادرکنندگان.برتر سیب تازه در سال 2022 کشورهایی از جمله : چین ( 1,040,204 میلیارد دلار ) ، ایتالیا ( 913,378 میلیون دلار ) ، ، ایالات متحده امریکا ( 885,979 میلیون دلار ) ، نیوزلند ( 569,834 میلیون دلار ) و شیلی ( 569,834 میلیون دلار ) هستند .

واردکنندگان برتر.سیب تازه در سال 2022 کشورهایی از جمله : آلمان ( 485,120 میلیون دلار ) ، انگلیس ( 392,104 میلیون دلار ) ، مصر ( 356,709 میلیون دلار ) ،اندونزی ( 355,509 میلیون دلار ) و روسیه ( 316,588 میلیون دلار ) هستند .

 

کشورهای صادرکننده سیب

این نقشه میزان صادرات سیب تازه را در کشورهای صادرکننده.سیب نشان می دهد . با کلیک کردن روی هر کشور در نمودار می توانید در خصوص.صادرات آن محصول اطلاعات بیشتر دریافت نمایید .

کشورهای واردکننده سیب

این نقشه میزان واردت سیب را در کشورهای واردکننده سیب نشان می دهد . با کلیک کردن.روی هر کشور در نمودار می توانید در خصوص واردات آن محصول اطلاعات بیشتر دریافت نمایید .

 

شناسنامه کالایی سیب

در این بخش از سایت به بررسی شناسنامه کالایی سیب پرداخته ایم . در زیر می توانید گزارشات.کالایی سیب را به صورت کامل به همراه نمودار و جداول آماری مشاهده نمایید :

روند رشد صادرات سیب ( تجارت محصول در ایران )

 

ردیف
سال
ارزش
1 1392 108
2 1393 171
3 1394 131
4 1395 110
5 1396 246
  جمع کل 766

صادرات سیب

صادرات سیب در ایران

قیمت سیب.درختی سال ۹۹ با توجه به دلایل مختلف از جمله هزینه‌های تولید و نگهداری افزایش یافته است. از اینرو محصولات درجه یک و صادراتی ارومیه به کشورهای.مختلف عرضه شده و قیمت مشخصی از آن ها اعلام می‌شود.

در ایران نیز سرمایه‌گذاری بر روی تولید انواع میوه اهمیت زیادی دارد. به طوری که محصولات مختلف با کیفیت و حجم بالا تولید می‌شود. سیب درختی را می‌توان.یکی از این میوه‌ها دانست. به همین دلیل از گذشته های دور انواع سیب در مناطق خوب با شرایط اقلیمی مطلوب.کشت شده و با شرایط خوب برداشت می‌شود. این میوه هم در بازار.داخلی و هم خارجی با بالا ترین کیفیت عرضه خواهد شد.

 

انواع سیب درختی در ایران

سیب درختی در ایران از انواع مختلف تولید شده و معمولا به صورت سورت شده راهی بازار می‌شود. در این صورت محصولات درجه یک و مرغوب به درستی شناخته می‌شوند.

از مهم ترین مناطقی که در آن سیب درختی به صورت حرفه‌ای و با کیفیت بالا تولید می‌شود عبارتند از ( ارومیه – اشنویه – سمیرم – اصفهان – یزد )

کشت محصول در هر یک از این مناطق با توجه به استاندارد های لازم انجام شده و می‌توان.شاهد برداشت محصولی با درجه کیفیت بالا بود. از اینرو فروش این میوه در بازار داخلی و خارجی با شرایط.ویژه انجام شده و افراد زیادی به آن ها روی آورده‌اند.

 

بهترین نوع سیب ارومیه صادراتی

ارومیه همان طور که اشاره شد ، یکی از شهر های مهم در زمینه تولید انواع سیب درختی است. در این منطقه شرایط کشت بسیار خوب بوده و افراد مختلف سعی در تهیه این محصول از تولید کننده‌های ارومیه دارند.

سیب صادراتی ارومیه در بازار داخلی فروش خوبی داشته و می توان شاهد صادرات بسیار خوب آن به دیگر کشورها نیز بود. به این ترتیب در حال حاضر حجم زیادی از تولیدات سیب.ارومیه به بازار کشورهایی مانند روسیه ، ترکیه و هندوستان عرضه می‌شود. این موضوع شرایط سودآوری و ارزآوری بیش تری را برای کشور فراهم کرده و تولید‌کننده‌ها سرمایه‌گذاری خود را در راستای تجارت و صادرات افزایش داده‌اند.

 

تشکل های اصلی ذیربط

عنوان تشکل
نام مدیر عامل
شماره تماس تشکل
اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران جناب اقای مهندس نورانی 88810523
اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان میوه و تره بار استان البرز جناب اقای حسین بهشتی 3416088
اتحادیه ملی محصولات.کشاورزی ارومیه جناب اقای حیدرنژاد 044-33455780

قیمت گذاری سیب های صادراتی

ارائه پیشنهاد قیمت کامل و دقیق ، انتخاب شرایط فروش و انتخاب.روش پرداخت ، چهار جز اساسی در سودآوری فروش کالای صاداراتی هستند . از میان این چهار جز استراتژی.قیمت گذاری کالا های صادراتی می­تواند چالش ­برانگیزترین مورد باشد. برای اطلاعات.بیشتر در خصوص قیمت گذاری کالا ها به بخش ” قیمت گذاری کالا های صادراتی ” سایت ، مراجعه نمایید.

 

بسته بندی سیب های صادراتی

در بسیاری از کسب و کارها طراحی.بسته.بندی کالای صادراتی فرایند بسیار مهم محسوب می­ شود. در صادرات یک محصول باید فاکتورهای زیادی را در زمینه.بسته بندی کالا صادراتی مد نظر قرار داد . در بخش بسته بندی کالا های صادراتی سایت ixport ، نکاتی مهمی را در این.خصوص برای شما شرح می دهیم .

 

تحلیل صادرات انواع گروه های کالایی

تحلیل گروه های کالایی مختلف به صادرکنندگان کمک می کند تا با مقایسه فرصت ها در کشورهای مختلف ، بازار صادرات کالا ی خود را بشناسند و تجارت موفق تری داشته باشند . این مقاله شامل تحلیل کالاهایی همچون :

صادرات محصولات کشاورزی : صادرات زعفران ، صادرات سیب ، صادرات پسته و هر آنچه که یک خریدار خارجی در خصوص پسته ایران ممکن است بداند ، صادرات خرما و هر آنچه که یک خریدار خارجی در خصوص خرمای ایران ممکن است بداند ، صادرات گوجه فرنگی ، صادرات سیب زمینی ، صادرات پیاز ، صادرات میوه های خشک و هر آنچه که یک خریدار خارجی در خصوص خشکبار ایران ممکن است بداند ، صادرات گندم ، صادرات هندوانه ، صادرات پرتقال ، صادرات سیر ، صادرات گیاهان دارویی و هر آنچه که یک خریدار خارجی در خصوص گیاهان دارویی ایران ممکن است بداند و …

صادرات فرش

و …

برای مطالعه مقاله به بخش ” تحلیل صادرات انواع گروه های کالایی ” سایت ixport مراجعه نمایید.

 

 

آموزش صفر تا صد فرایند صادرات کالا

سایت ixport در حوضه صادرات کالا ، مقالات جامعی را در خصوص تجارت و بازرگانی بین المللی ، در بخش راهنمای جامع صادرات ارائه کرده است. این بخش شما را با مفاهیم و فرایند صادرات آشنا می کند. بخش آموزش صادرات شامل : پکیج آموزش جامع صادرات و طرح کسب و کار صادرات ( Business Plan ) و همچنین گالری فیلم های آموزش صادرات می باشد. بخش تحلیل بازارهای صادراتی کشورها نیز شما را برای ورود به بازار کشورهای مختلف آماده می سازد ، ما در این بخش ، به تفکیک ، به بررسی کشورها پرداخته ایم.

نویسنده:محسن پورقاسمی
محسن پورقاسمی مشاور بازاریابی و استراتژی بین المللی و دبیر اتحادیه صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی در خصوص رفع تعهد و مشاوره استراتژی و بازاریابی آماده راهنمایی و مشاوره تجار به صورت رایگان می باشد.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عوارض صادراتی فهرست مواد خام و نیمه خام موضوع بند (ژ) تبصره (6) ماده واحده قانون بودجه سال 1403 🔰...
تاریخ انتشار : 22 ساعت قبل
ساماندهی صادرات محصولات پتروشیمی بلامانع بودن صادرات پلی اتیلن وکس تحت تعرفه ۳۴۰۴۹۰۰۰ توسط شرکت بسپار پلیمر بهامین صنعت دانلود...
تاریخ انتشار : 2 روز قبل
تاکید بانک مرکزی به رعایت قیمت مصوب کالاهای وارداتی بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به ضرورت رعایت قیمت مصوب و توزیع...
تاریخ انتشار : 5 روز قبل
ساماندهی صادرات محصولات پتروشیمی بلامانع بودن صادرات محصولات تولیدی شرکت پتروشیمی بیستون و نماینده رسمی شرکت بازرگانی کالا و انرژی...
تاریخ انتشار : 6 روز قبل
الزام استفاده از شناسه‌کالا هنگام ثبت‌سفارش 📣 قابل توجه بازرگانان محترم؛ ⏪ به اطلاع کاربران محترم می‌رساند، درج شناسه‌کالا.جهت ثبت‌سفارش...
تاریخ انتشار : 7 روز قبل
گزارش گمرک از 40 شاخص آماری تجارت خارجی کشور در سال 1402 گمرک ایران در اقدامی مهم با هدف تحلیل...
تاریخ انتشار : 7 روز قبل

تماس با ما

عراق

افغانستان

امارات متحد عربی

عمان

قطر

روسیه

اتحادیه اورسیا

ترکیه

سوریه

چین

ژاپن

هند

پاکستان

ایتالیا

فرانسه

آلمان

قوانین و مقررات

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید  سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی، و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

تماس با ما