مقالات صادرات

مقالات واردات

واردات از هند

واردات از هند

واردات از هند

در این بخش از سایت به مطالعه و بررسی کالاهای صادراتی و همچنین کشورهای واردکننده کالا از هند می پردازیم.

با ما همراه باشید.

 

واردات از کشور هند

مجموع صادرات کالا ی کشور هند در سال 2017 ، 292 میلیارد دلار بود که همین امر این کشور را به 17 مین صادر کننده بزرگ جهان تبدیل کرد. بیشترین کالای صادراتی هند به ترتیب شامل صادرات مواد شیمیایی ، صادرات فلزات گرانبها ، صادرات منسوجات ، صادرات مواد معدنی ، صادرات فلزات ، صادرات ماشین آلات ، صادرات سازه ها ، صادرات محصولات گیاهی و محصولات حیوانی می باشد. کالاهای صادراتی هند ( به صورت درصدی ) در نمودار زیر قابل مشاهده می باشند . با کلیک کردن روی هر محصول در نمودار می توانید در خصوص صادرات آن محصول اطلاعات بیشتر دریافت نمایید .

 

 

————-    واردات از هندوستان   ————-

 

کشورهای مقصد کالاهای صادراتی کشور هند

کشورهای برتر مقصد کالاهای صادراتی کشور هند عبارتند از : آمریکا ، امارات ، چین ، هنگ کنگ و آلمان . بیشترین مقصد صادرات به ترتیب در قاره های آسیا ، اروپا ، آمریکای شمالی و آفریقا می باشد . صادرات کالاها به کشور های مقصد از هند ( به صورت درصدی ) در نمودار زیر قابل مشاهده می باشند . با کلیک کردن روی هر کشور ( یا قاره ) در نمودار می توانید در خصوص صادرات کالا به آن کشور ( یا قاره ) ، اطلاعات بیشتر دریافت نمایید .

 

 

 

————-    واردات از هند    ————-

 

کالاهای صادر شده از هند به ایران و دیگر کشورهای جهان

 

واردات از هند به جهان

واردات از هند به ایران

سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی ، فلزات گرانبها ، سوخت های معدنی ، روغن های معدنی و محصولات تقطیر آن ها ، ماشین آلات ، وسایل مکانیکی ، راکتورهای هسته ای ، دیگ های بخار؛ قطعات آن ، وسایل نقلیه غیر از قطار راه آهن یا تراموا ، و قطعات و لوازم جانبی آنها ، مواد شیمیایی آلی ، محصولات دارویی ، آهن و فولاد ، محصولات پوشاک و لوازم جانبی بدون knitted بافندگی ، ماشین آلات و تجهیزات الکتریکی و قطعات آن ؛ ضبط و پخش کننده های صوتی ، تلویزیون ، محصولات پوشاک و لوازم جانبی ، بافتنی یا قلاب دوزی برنج، چای سیاه، کنجاله سویا، الکترود گرافیکی، اکسید آلومینیوم، کاغذ چاپ و تحریر،
فروسیلیکومنگنز، قرص سوپکسول، الیاف آکریلیک، زردچوبه، الیاف ویسکوز، ورق فولادی گرم نورد شده ممزوج، کنجد، موز سبز، داروهای انسانی، واکسن سه گانه

 

واردات از هند به ایران

واردات از هند به کشور ایران شامل محصولاتی اعم از کشاورزی ، دارویی ، ادویجات و … می‌باشد. اینها کالاهایی هستند که از هند وارد کشور ایران شده و به عنوان مواد اولیه و یا به صورت کامل مورد استفاده قرار می‌گیرند. در میان این کالاها، بهترین محصولات وارداتی از هند به ایران ، مواد شیمیایی ، پارچه ، چای ، برنج و ادویجات بوده که در ایران هم مانند بسیاری از کشورها پرطرفدار می‌باشد.

با وجود مشکل در انتقال پول بین ایران و هند (سختگیری در نقل و انتقالات مالی) باز هم ارتباط بازرگانی میان این دو پابرجاست. یکی از دلایلی که این تجارت را حفظ کرده، نبود سیمان ، محصولات پتروشیمی و همچنین کودهای شیمیایی می‌باشد. بازار هند به شدت نیازمند این کالاها بوده و ایران در تولید این محصولات بسیار توانمند عمل کرده است. به همین دلیل با وجود برخی مشکلات تجاری میان دو کشور، باز هم صادرات کالا به هند و هم‌چنین واردات از هند به ایران ، هم‌چنان پر رونق است. البته هر چه بیشتر این روابط تجاری پیش می‌رود، تسهیل در روند خرید و فروش و هم‌چنین نقل و انتقالات مالی و بانکی را میان کشور ایران و هند مشاهده می‌کنیم.

از دیگر منافع تجار ایرانی در واردات از هند می‌توان به آن اشاره کرد، نزدیکی از لحاظ جغرافیایی و واردات محصولات هندی به قیمت پایین تر بوده، که این امر موجب می‌شود بازرگانان ایرانی علاقه بیشتری به تجارت با هند داشته باشند زیرا می‌دانند که در این تجارت سود بیشتری نصیب‌شان خواهد شد. برخی از تحلیل‌گران بازار تجاری کشور هند ، ارزان قیمت بودن کالاهایشان را به دلیل زیاد بودن جمعیت و در نتیجه نیروی کار ارزانتر می‌دانند.

 

چالش های واردات از هند به ایران

هند با دارا بودن 1428.6 میلیون نفر (طبق آمار در نیمه سال 2023) طبیعی ست که نظام اقتصادی آن دچار چالش‌های فراوان اعم از فساد ، پولشویی و یا رانت گردد. دولت هند برای جلوگیری و هم‌چنین اداره این بحران ، بسیار قوانین سختی را وضع کرده که این موضوع کشورهای دیگر را برای تجارت با هند دچار مشکل می‌کند. واردات از هند برای تاجران ایرانی نیز دارای چالش‌هایی می‌باشد که در زیر آن‌ها را بررسی خواهیم کرد:

  1. بانک‌های کشور هند قوانین سفت و محکمی در نظارت بر نقل و انتقالات پول تجار ایرانی و کشورهای دیگر وضع کرده است. این کار هر گونه دور زدن قوانین را برای تجار غیرممکن می‌کند.
  2. ایران با دارا بودن برخی تحریم‌ها مانع از تمایل سرمایه‌گذاری و تجارت برخی کشورها می‌شود. کشور هند نیز از این قاعده مستثنی نیست.
  3. کشور هند به دلیل دارا بودن برخی قوانین برای درآمدهای ارزی حاصل از صادرات و هم‌چنین رفع تعهد آن‌ها، موجب چالش برانگیز شدن کار برای تجار ایرانی و در کل تجارت با هند می‌شود.
  4. از دیگر مشکلات واردات از هند ، قوانین حاکم بر گمرک و مراحل ترخیص کالا از گمرک هند بوده، که این امر، ارتباط مستقیم تجار ایرانی و هندی ، و در نهایت کار صادرات کالا را سخت می‌کند. در ادامه می‌توانید به مشاهده گمرک ، قوانین و مقررات و استانداردهای کشور هند نیز بپردازید.

 

————-    واردات از هند    ————-

 


تحلیل آماری فرصت ها و ظرفیت های بازار ( نقشه راه ) :

راهنمای تجارت کاربردی با کشور هند ( نقشه راه ) ، تهیه شده توسط سازمان توسعه تجارت ایران در تیر ۱۳۹۴ ، را در ذیل مشاهده و دانلود نمایید .

شامل موارد زیر می باشد :

  • آمار تجارت هند با جهان از مبدا 2014
  • مقاصد عمده صادراتی هند در سال 2014
  • آمار تجارت ایران با هند از مبدا 2014
  • و …
منبع : سازمان توسعه تجارت ایران
تیر ۱۳۹۴
برای مشاهده کامل مقاله راهنمای تجارت کاربردی با کشور هند ( نقشه راه ) به لینک زیر مراجعه نمایید .

 

 

 

تاریخ به روز رسانی :             


مبادلات تجاری هند با جهان از سال 2010 تا 2018

ارزش : میلیارد دلار
سال
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
صادرات
222 301 289 336 317 288 260 299 325
واردات
350 462 488 466 459 432 357 426 507
تراز تجاری
130- 161- 199- 130- 142- 144- 97- 127- 182-

منبع : سازمان توسعه تجارت ایران

 

————-    واردات از هندوستان     ————-

 

صادرات به هند

مجموع واردات کالا کشور هند در سال 2017 ، 417 میلیارد دلار بود که همین امر این کشور را به 11 مین صادر کننده بزرگ جهان تبدیل کرده است.

مقاله ” صادرات به هند ” شامل اطلاعات کاملی در خصوص برترین کالاهای وارداتی هند ، کشورهای صادرکننده به هند ، بیشترین مبدا واردات از قاره ها به کشور هند ، به همراه نمودار های کاربردی و … می باشد.

برای مطالعه و بررسی بازار واردات هند از بخش ” صادرات به هند ” سایت ixport دیدن فرمایید.

 

————-    واردات از هندوستان     ————-

 

نکات کاربردی بسته بندی کالا صادراتی

در بسیاری از کسب و کارها طراحی بسته بندی کالای صادراتی فرآیند بسیار مهم محسوب می­ شود و در صادرات یک محصول باید فاکتورهای زیادی را در این زمینه مد نظر قرار داد .
در این مقاله مباحثی هم چون : بررسی انواع بسته بندی کالا ی صادراتی ، بررسی استاندارد های بسته بندی صادراتی ، بررسی طراحی بسته بندی صادراتی ، اطلاع از قوانین بسته بندی کالا ، چگونکی بسته بندی کالا هایی مثل زعفران ، پسته ، خرما و … ، چالش ها و مشکلات در بسته بندی صادراتی ، لیست سایت های مفید در خصوص بسته بندی و … ، را مورد بررسی قرار داده ایم. برای مشاهده مقاله به بخش ” نکات کاربردی بسته بندی کالا صادراتی ” سایت ixport مراجعه نمایید.

 

————-    واردات از هندوستان     ————-

 

تحلیل صادرات انواع گروه های کالایی

تحلیل گروه های کالایی مختلف به صادرکنندگان کمک می کند تا با مقایسه فرصت ها در کشورهای مختلف ، بازار صادرات کالا ی خود را بشناسند و تجارت موفق تری داشته باشند . این مقاله شامل تحلیل کالاهایی همچون :

برای مطالعه مقاله به بخش ” تحلیل صادرات انواع گروه های کالایی ” سایت ixport مراجعه نمایید.

 

————-    بررسی کلی کشور هندوستان     ————-

 


راهنمای جامع تجارت با هند

راهنمای جامع صادرات ، واردات ، بازرگانی و تجارت کشور هند با ایران و دیگر کشورهای جهان را به صورت جامع در لینک زیر مطالعه و آموزش ببینید .

 

درباره کشور هند بیشتر بدانیم :
 

برای مشاهده آخرین اخبار مقررات صادرات و واردات در خصوص کشور هند به لینک زیر مراجعه نمایید :

 


مقالات مرتبط با واردات از هند

 

بررسی کلی کشور هند

بررسی بازار صادرات به کشور هند

سیاست و اقتصاد هند

گمرک ، قوانین و مقررات و استانداردهای کشور هند

تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور هند

منابع اطلاعاتی کشور هند

 

نویسنده:محسن پورقاسمی
محسن پورقاسمی مشاور بازاریابی و استراتژی بین المللی و دبیر اتحادیه صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی در خصوص رفع تعهد و مشاوره استراتژی و بازاریابی آماده راهنمایی و مشاوره تجار به صورت رایگان می باشد.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شرایط تصدیق گواهی بهداشت مورد پذیرش برای کالاهای وارداتی ‌🔵 سازمان غذا و دارو دستورالعمل جدید لگالایز.کالاهای وارداتی را اعلام...
تاریخ انتشار : 12 ساعت قبل
فهرست تجمیعی 548 شرکت فعال اقتصادی برگزیده گمرکی (AEO) ابلاغ فهرست تجمیعی 548 عنوان شرکت های.فعال اقتصادی برگزیده گمرکی (AEO)...
تاریخ انتشار : 1 روز قبل
ابلاغ سهمیه مسافری سال 1403 به مناطق آزاد تجاری-صنعتی ابلاغ سهمیه مسافری سال 1403 مناطق آزاد تجاری صنعتی بصورت علی...
تاریخ انتشار : 2 روز قبل
فیلم آموزشی نحوه تخصیص ارز برای واردات در سال 1403
تاریخ انتشار : 3 روز قبل
لزوم صدور گواهی مبدا برای محصولات سبزی و صیفی با عنایت به جلسه شورای.معاونین مورخ ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ و مصوبات جلسه روز...
تاریخ انتشار : 3 روز قبل
جزئیاتی از شیوه جدید رفع تعهد ارزی/ صادرات تا سقف یک میلیون دلار از رفع تعهد ارزی معاف می شود...
تاریخ انتشار : 4 روز قبل

تماس با ما

عراق

افغانستان

امارات متحد عربی

عمان

قطر

روسیه

اتحادیه اورسیا

ترکیه

سوریه

چین

ژاپن

هند

پاکستان

ایتالیا

فرانسه

آلمان

قوانین و مقررات

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید  سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی، و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

تماس با ما