تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور هند

تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور هند

تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور هند

فرهنگ و اجتماع کشور هند را می توانید در این بخش از سایت ixport بررسی نمایید .
با ما همراه باشید.

 

دانستنی های مهم کشور هند

جغرافیا هند

هند ، بخش بزرگ جنوب آسیا و شبه قاره هند را به خود اختصاص داده است . این کشور با پاکستان ، بنگلادش ، نپال ، بوتان ، چین و برمه هم مرز است . جغرافیای هند بسیار متنوع است و شامل بیابان ، کوهستان ، دشت ، تپه و فلات می شود .

جغرافیای این به طور کلی به سه بخش تقسیم می شود:

۱) فلات بلند هیمالیا ، ۲) جلگه سند و گنگ و ۳) شبه جزیره جنوب هند که مناطق مختلف کوهستانی ، دره رودخانه ای ، کویر ، دشت و جنگل را در بر می گیرد . پائین ترین سطح هند ، در اقیانوس هند ، با ارتفاع صفر و بلندترین نقطه این کشور ، قله کانچنجونگا ، با ارتفاع ۸۵۶۸ متر در هیمالیا قرار دارد که سومین قله مرتفع جهان است .

آب و هوای این کشور از گرمسیری در جنوب تا آب و هوای معتدل در شمال متغیر است . مساحت ناحیهِ قابل کشت هند ۱٫۲۶۹٫۲۱۹ کیلومتر مربع ( ۷۸/۵۶٪ کل مساحت کشور ) است که به دلیل رشد جمعیت و افزایش شهرنشینی رو به کاهش است .

سطح نواحی پوشیده از آب در هند معادل ۳۱۴٫۴۰۰ کیلومتر مربع است و میانگین باران این کشور ۱٫۱۰۰ میلی متر در سال است . بیش از ۹۲ درصد استفاده آب در هند برای مصارف آب رسانی است که در سال ۱۹۷۴ حدود ۳۸۰ کیلومتر مربع بود و بر اساس پیش بینی ها تا سال ۲۰۲۵ به سقف ۱٫۰۵۰ کیلومتر مربع می رسد که برابر با مصارف صنعتی و خانگی است .

 

نکته :
 

منابع آبی هند شامل رودخانه ها ، کانال ها ، آبگیرها ، دریاچه ها و سواحل غربی و شرقی اقیانوس هند و سایر خلیج ها و خلیج کوچک برای بیش از ۶ میلیون نفر در بخش ماهی گیری اشتغال ایجاد کرده اند . هند ششمین کشور تولیدکننده ماهی در سطح جهان و دومین تولیدکنندهِ ماهی بومی در سطح جهان است .

 

رودخانه های طویل هند ، شامل: رود براهماپوترا و ایندوس ۲۹۰۰ کیلومتر ، گنگ ۲۵۰۰ کیلومتر ، گوداواری ۱۴۷۰ کیلومتر ، یامونا ۱۳۷۰ کیلومتر ، نارمادا ۱۳۰۰ کیلومتر و کریشنا ۱۲۹۰ کیلومتر هستند .

هند از آب و هوایی بسیار متنوع بهره می برد ، از شمال به رشته کوه های هیمالیا ختم می شود و رودخانه های متعددی که از این بلندی ها سرچشمه می گیرند هوایی بارانی و خاکی بارآور را به نواحی شمالی هند می بخشند . رودهای گنگ و براهماپوترا مهم ترین این رودخانه ها هستند که هر دو به خلیج بنگال سرازیر می شوند . هندوها همچنین رود گنگ را مقدس می دانند .

 

نکته :
 

هند از زیست جانوری بسیار متنوعی بهره می برد ، منطقه حفاظت شده ای به وسعت ۱۴۱۲ کیلومتر مربع در استان گجرات تنها پناهگاه باقی مانده حدود ۳۰۰ شیر آسیایی است . هند زیستگاه بسیاری از پستانداران بزرگ مانند فیل آسیایی ، کرگدن هندی تک شاخ و ببر می باشد . بیش از ۲۰۰۰ گونه پرنده و سه نوع تمساح در این کشور زندگی می کنند .

 

منابع طبیعی هند شامل زغال سنگ ( از لحاظ میزان ذخایر در رده چهارم جهان قرار دارد ) ، آهن ، منگنز ، میکا ، بوکسیت ، تیتانیوم ، کرومیت ، گاز طبیعی ، الماس ، نفت خام ، سنگ آهک ، توریوم ( بیشترین در جهان در سواحل ایالت کرالا ) می باشد . ذخایر نفت هند که در ساحل بمبئی در مهاراشترا ، گجرات و در شرق آسام وجود دارند . بیش از ۲۵٪ از نیازهای داخل را برطرف می کنند .

هند زمانی برای خود یک قاره بود . بیش از ۱۰۰ میلیون سال پیش ، یعنی موقعی که دایناسورها روی کره زمین پرسه می زدند ، بیشتر سرزمین فعلی هند یک جزیره بود . این تکه خشکی از یک ابرقاره بنام گوندوانالند ( نامی که از منطقه جنگلی گوندوانا در مرکز هند گرفته شده ) جدا شده بود ، و به آرامی به سمت شمال حرکت می کرد . حدود ۵۰ میلیون سال پیش ، یعنی زمانی که نسل دایناسورها دیگر منقرض شده بود ، صفحه قاره ای هند با صفحه آسیا برخورد کرد .

در نتیجه این برخورد خط ساحلی هر دو قاره تاب برداشت و رشته کوه هیمالیا را ایجاد کرد . این کوه ها جوان ترین – و البته بلندترین – رشته کوه جهان هستند . شواهد این اتفاقات را می توان در صدف های دریایی فسیل شده ای پیدا کرد که هنوز هم در ارتفاعات بالا در این کوه ها یافت می شوند . صفحه ای که شبه قاره روی آن قرار گرفته ، همچنان به آرامی به سوی شمال در حرکت است ، و به همین دلیل هم ارتفاع کوه اورست هر سال اندکی بیشتر می شود .

 

آب و هوای هند

آب و هوای هند دارای تنوع بسیار قابل توجهی است و از کوهستان های همیشه پوشیده از برف هیمالیا تا منطقه گرمسیری در میانه و جنوب و کویر خشک غرب این کشور را در بر می گیرد.

چهار فصل هند شامل :

سرد و خشک از ماه دسامبر تا فوریه ، گرم و خشک از ماه مارس تا مه ، فصل بارش از ماه ژوئن تا سپتامبر و معتدل در ماه های اکتبر و نوامبر است.

به طور میانگین ۱۰۰۰ تا۱۵۰۰ میلی متر باران در سال، تقریباً سراسر هند را دربر می گیرد که این مقدار به ۲۵۰۰ میلی متر در سواحل و ناحیه شمال شرقی هند می رسد . میانگین بارندگی سالانه در بنگال غربی به بیش از ۱۱هزار میلی متر در سال می رسد.

 

————-    تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور هندوستان   ————-

 

شهرهای مهم هند عبارت ‌اند:

 • بمبئی
 • دهلی
 • دهلی نو
 • کلکته
 • مدرس
 • بنگلور
 • حیدرآباد
 • اگرا
 • میسور
 • جی‌پور
 • گوا
 • پونا
 • بوپال
 • تریواندروم
 • سورات
 • کانپور

 

————-    تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور هندوستان   ————-

 

جمعیت هند

جمعیت هند لحظه به لحظه رو به افزایش است و هم اکنون آمارهای سازمان ملل نشانگر جمعیتی حدود 1,372,470,539 نفر در این کشور می باشد . بر این اساس ، جمعیت هند معادل 17.71% از کل جمعیت کره زمین محسوب می شود .

از لحاظ جمعیتی می توان کشور هند را دومین کشور پر جمعیت دنیا دانست . نرخ رشد جمعیت در کشور هند در سال 2019 در حدود 1.02% می باشد . جالب است بدانید که اغلب جمعیت در هند هنوز هم روستا نشین هستند . هم اکنون در حدود 34.1% از کل جمعیت هندوستان را جمعیت شهرنشین تشکیل می دهد .

 

————-    تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور هندوستان   ————-

 

دین مردم هند

هند به عنوان زادگاه هندوئیسم و بودیسم شناخته شده است که سومین و چهارمین مذاهب بزرگ جهان شناخته می شوند ، حدود 13 درصد هندی ها مسلمان هستند و آن را به یکی از بزرگ ترین ملل اسلامی جهان تبدیل کرده اند ، مسیحیان و سیک‌ها درصد کمی از جمعیت را تشکیل می دهند ، و بودایی ها و جین ها نیز کم تر هستند ، هم چنین حدود 80 درصد از جمعیت هندو ، 14.2 درصد مسلمان ، 2.3 درصد مسیحی ، 1.7 درصد سیک و 2 درصد نامشخص هستند.

 

————-    تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور هندوستان   ————-

 

زبان هند

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی ، هند دارای 28 ایالت و 7 قلمرو است و طبق حكم دیوان عالی گجرات در سال 2010 ، هیچ زبان رسمی در هند وجود ندارد ، هر چند هندی زبان رسمی دولت است ، قانون اساسی هند به طور رسمی 23 زبان رسمی را به رسمیت می شناسد و بسیاری از افراد ساکن هندوستان با خط دواناگاری ” Devanagari ” می نویسند ، در حقیقت ، این تصور غلط است که اکثر مردم هند به زبان هندی صحبت می کنند ، اگرچه بسیاری از مردم هند به زبان هندی صحبت می کنند ، 59 درصد از ساکنان هند چیزی غیر از هندی صحبت می‌کنند و بنگالی ، تلوگو ، مراتی ، تامیل و اردو برخی از زبان های دیگر است که در این کشور صحبت می شود.

 

————-    تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور هندوستان   ————-

 

فرهنگ مردم هند

چهره فرهنگ هند بسیار وسیع است و رنگ و لعاب خاص خود را دارد ، این کشور طی قرن ها نمونه ای از تحمل ، همبستگی و عدم خشونت بوده است و حتی امروز نیز به این روال ادامه می دهد ، برخی از رنگ های مختلف آن را می توان در ایدئولوژی های مختلف آن یافت ، گرمی در روابط و سرخوشی در جشن ها باعث می شود تا این کشور در برادری جهانی از دیگر کشور ها متمایز باشد، سرزندگی و سخاوتمندی این کشور، تعدادی از گردشگران را به سمت فرهنگ پر جنب و جوش خود که تلفیق ادیان ، جشنواره ها، غذا ، هنر ،صنایع دستی، رقص، موسیقی و بسیاری چیزهای ظریف دیگر است ، جذب می کند .

همه چیز، از فرهنگ و ارزش ها گرفته تا آداب و رسوم ، در سرزمین خدایان ویژه است و با توجه به جنبه های مختلف فرهنگ غنی هندی ، کاوش در این کشور در ابتدا می تواند برای کسانی که با آن ناآشنا هستند ، بسیار عجیب باشد.

 

————-    تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور هندوستان   ————-

 

فرهنگ کار در هند

در چند دهه اخیر هند عمدتاً به عنوان مقصدی برای برون سپاری امور مورد توجه بوده ؛ مقصدی که در آن بسیاری از سازمان ها از کشورهای مختلف قادرند کارشان را به انبوهی از فارغ التحصیلان دانشگاهی مسلط به زبان انگلیسی با مطالبات بسیار پایین تر از نیروی کار غربی انتقال داده و از این طریق پایه هزینه های خود را کاهش دهند.

اما این رویکرد نسبت به هند به سرعت در حال تغییر است ، چرا که این کشور به تدریج در حال تبدیل شدن به بزرگ ترین بازار بالقوه برای کالا و خدمات است. رشد سریع طبقه متوسط نیاز به کالاهایی را به وجود آورده که در گذشته وجود نداشتند ؛ نه تنها کالاهای مصرفی ، بلکه خدمات حقوقی و مالی و توسعه زیرساخت ها. از این رو ، هند یک فرصت تجاری عظیم محسوب می شود ؛ فرصتی که در عین حال ورود به آن با ریسک ها و موانع متعدد روبه رو است.

از یک سو دولـت می کوشد درهای کشور را به روی سرمایه گذاری خارجی باز کند و از سوی دیگر ، بسیاری از بخش های جامعه سرسختانه این مسیر را بسته و فشار زیادی برای حفظ موانع ورود به این بازار وارد می کنند.

 

نکته :
 

این موانع سرمایه گذاری مستقیم خارجی را با ترکیب پیچیده ای از سیستم های دولـتی ایالتی و مرکزی در کنار هم قرار دهید تا متوجه شوید که چرا بسیاری از سازمان ها تا این اندازه در خصوص ورود به بازار هند احتیاط می کنند. علی رغم موانع آزاردهنده سـیاسی و اداری ، هند قطعاً برای کسب و کارها و شرکت ها و سازمان هایی که با رویکرد صحیح و دقت و مطالعه کافی به آن نزدیک می شوند فرصت بسیار خوبی است.

 

تفاوت های فرهنگی یکی از بزرگ ترین موانع ورود به بازار هند است. هندی ها متفاوت زندگی می کنند. فرهنگ و آداب کسب و کار در هند محصول هزاران سال نفوذ و تأثیر آیین هندو با لایه ای از اسلام ، فرهنگ دوران حکومت بریتانیا بر هند ، و نظام های جدید غربی است. درک تأثیر یک ذهنیت سلسله  مراتبی ، الگوهای پیچیده ارتباطی ، و هزاران ریزه کاری دیگر می تواند احتمال موفقیت شما را تا حد زیادی افزایش دهد.

بسیاری از سازمان ها فکر می کنند که به راحتی می توانند روش های معمول خود در انجام امور را در هند به کار بگیرند ؛ اما واقعیت این است که نمی توانند. درک طرز فکر و نگرش هندی ها ، سازگار کردن برنامه های خود با نیاز هندی ها ، و دقت و توجه کامل به تغییرات سریع و روزمره در این کشور از جمله کلید های اساسی موفقیت هستند.

 

————-    تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور هندوستان   ————-

 

آداب لباس پوشیدن در هند

لباس هندی با ساری های ابریشمی رنگارنگ که توسط بسیاری از زنان این کشور پوشیده می شود ، شناخته می شود ، یک لباس سنتی برای آقایان ، دهوتی ” dhoti ” است ، که یک تکه پارچه دوخته نشده است که به دور کمر و پاها پیچیده می شود ، آقایان هم چنین لباسی به نام کورتا ” kurta ” ، می پوشند که پیراهنی گشاد و تمام قد است ، برای مواقع خاص ، آقایان شروانی ” sherwani ” یا آچکان ” achkan ” می پوشند که یک کت بلند با یقه بدون حلقه است و دکمه تا یقه و پایین زانوها ادامه دارد ، یک مدل کوتاه‌تر از یک شروانی ، یک ژاکت نهرو ” Nehru ” نام دارد که هر کدام از این ها باید در مراسم و جاهای مختلفی پوشیده شوند .

 

————-    تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور هند   ————-

 

صادرات به هند

مجموع واردات کالا کشور هند در سال 2017 ، 417 میلیارد دلار بود که همین امر این کشور را به 11 مین صادر کننده بزرگ جهان تبدیل کرده است.

مقاله ” صادرات به هند ” شامل اطلاعات کاملی در خصوص برترین کالاهای وارداتی هند ، کشورهای صادرکننده به هند ، بیشترین مبدا واردات از قاره ها به کشور هند ، به همراه نمودار های کاربردی و … می باشد.

برای مطالعه و بررسی بازار واردات هند از بخش ” صادرات به هند ” سایت ixport دیدن فرمایید.

 

————-    تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور هندوستان   ————-

 

واردات از هند

مجموع صادرات کالا ی کشور هند در سال 2017 ، 292 میلیارد دلار بود که همین امر این کشور را به 17 مین صادر کننده بزرگ جهان تبدیل کرده است .

مقاله ” واردات از هند ” شامل اطلاعات کاملی در خصوص برترین کالاهای صادراتی هند ، کشورهای واردکننده از هند ، بیشترین مبدا صادرات به قاره ها ، از کشور هند ، به همراه نمودار های کاربردی و … می باشد.

برای مطالعه و بررسی بازار صادرات هند از بخش ” واردات از هند ” سایت ixport دیدن فرمایید.

 

————-    تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور هند   ————-

 


راهنمای جامع تجارت با هند

راهنمای جامع صادرات ، واردات ، بازرگانی و تجارت کشور هند با ایران و دیگر کشورهای جهان را به صورت جامع در لینک زیر مطالعه و آموزش ببینید .

 

درباره کشور هند بیشتر بدانیم :
 

برای مشاهده آخرین اخبار مقررات صادرات و واردات در خصوص کشور هند به لینک زیر مراجعه نمایید :

 


مقالات مرتبط با تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور هند

 

بررسی کلی کشور هند

بررسی بازار واردات از کشور هند

بررسی بازار صادرات به کشور هند

سیاست و اقتصاد هند

گمرک ، قوانین و مقررات و استانداردهای کشور هند

منابع اطلاعاتی کشور هند

 

ضرورت رفع تعهد ارزی واردکنندگان دارو، تجهیزات مصرفی پزشکی، شیرخشک، مواد اولیه دارویی...
ضرورت رفع تعهد ارزی واردکنندگان دارو، تجهیزات مصرفی پزشکی، شیرخشک، مواد اولیه دارویی و تجهیزات پزشکی طی ۶۰ روز از...
فهرست ردیف تعرفه های تجهیزات و ملزومات پزشکی جهت اعمال بند (ز) تبصره...
فهرست ردیف تعرفه های تجهیزات و ملزومات پزشکی جهت اعمال بند (ز) تبصره قانون قانون بودجه
مشاهده وضعیت تولیدی و یا غیر تولیدی بودن ثبت سفارش ها
مشاهده وضعیت تولیدی و یا غیر تولیدی بودن ثبت سفارش ها اعلام وزارت صنعت معدن و تجارت به سازمان ملی...
قانون بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
قانون بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران قانون بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران که در جلسه.علنی مورخ ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ مجلس شورای اسلامی...
نحوه ایفای تعهدات ارزی حاصل از صادرات محصولات مشمول ماده (٨)
نحوه ایفای تعهدات ارزی حاصل از صادرات محصولات مشمول ماده (٨) بخشنامه سازمان توسعه تجارت مبني بر اينكه چنانچه كالاهاي...
دستورالعمل اجرایی ماده (66) آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی
دستورالعمل اجرایی ماده (66) آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی دستورالعمل اجرایی ماده (66) آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی...
افزایش مهلت پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز تاخیر در ارائه اسناد حمل/ترخیص کامیون...
افزایش مهلت پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز تاخیر در ارائه اسناد حمل/ترخیص کامیون های کشنده اطلاعیه بانک سپه موضوع افزایش...
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها