مقالات صادرات

مقالات واردات

آمادگی برای صادرات

آمادگی برای صادرات

برای آمادگی برای صادرات چیکار می بایست انجام دهید؟ آمادگی شما برای صادرات  چگونه است؟ ارزیابی آمادگی صادرات چیست؟ در این مقاله راهنمای ارزیابی استعداد و آمادگی برای صادرات را مطالعه می کنید.

چک لیست آمادگی برای صادرات

در یک دوره آموزش صادرات و فراگیری اصول آن شرکت کنید.

اهداف خود را به طور مشخص تعیین کنید تا نسبت به آنها متعهد باشید.

اگر خدماتی ارائه داده یا محصولی عرضه می کنید، با نحوه جهانی ­سازی کسب و کار خود آشنا شوید.

فهرستی از ریسک های خود تهیه کرده و آنها را با مشاوران سایت آیکسپورت در میان بگذارید.

با مشاور بانکی ( تجاری ) و حقوقی در مورد برنامه­ های صادراتی خود مشورت کنید.

فهرستی از آژانس ­های صادراتی که می­توانند به شما کمک کنند، تهیه نمایید.

با یک مشاور صادرات هماهنگ شوید تا در طی انجام مراحل صادرات کالا به شما کمک کند.

داشتن یک وب­ سایت­ نیز می­تواند به شما در زمینه رقابت در بازار کمک کند.

 

ضروری است که آمادگی کسب و کار خود را در نظر گرفته و سپس اقدام به صادرات نمایید.

صادرات کالا به هزینه و زمان بسیار زیادی نیاز دارد و باید تعهد مدیریتی قدرتمندی داشته باشید. در مراحل اولیه صادرات کالا ، محدوده مدیریتی و کسب وکاری شما بیشتر خواهد بود و باید توجه داشته باشید که زحمت و تلاش در مراحل اولیه منجر به نتایج فوق­ العاده در طولانی مدت خواهد شد.

برای دستیابی به موفقیت، شما باید برنامه دقیقی داشته و کسب و کار خود را کنترل کنید و هرگز اجازه ندهید که کسب و کار شما را کنترل کند.

 

آمادگی برای صادرات یعنی چه و شما برای صادرات کالا به کسب و کار های بین المللی به چه مواردی نیاز دارید؟

به منظور داشتن کسب و کار بین المللی موفق ، شما باید خدمات و محصولاتی ارائه دهید که افراد در سراسر جهان به آنها نیاز دارند. در این میان باید به تعهد، منابع، مهارت ها و اطلاعات به منظور تداوم فعالیت های صادرات خود تمرکز و اطمینان داشته باشید.

 

علائم زیر نشان می دهند که کسب و کار شما در وضعیت خوبی قرار دارد و شما برای صادرات کالا آماده هستید

مدیریت بهینه زمان و تعهد مدیریتی قوی

ایجاد یک کسب و کار بین المللی با راه اندازی کسب و کار داخلی تفاوت ندارد. فقط کافی است در هنگام مدیریت این نوع از کسب و کار، زمان خود را به طور بهینه مدیریت کنید. صادرات کالا به تعهد بالایی نیاز داشته و این تعهد صرفا محدود به مدیرعامل یا مدیرفروش نیست.

قدرت در بازار داخلی

در بسیاری از موارد، فروش داخلی خوب و موفق ، لازمه و اساس راه اندازی صادرات کالا است. کسب و کارهای موفق داخلی می توانند رضایت مشتریان خود را کسب کرده و از این طریق اعتبار خود را افزایش دهید. عملکرد قدرتمند در بازار داخلی منجر به افزایش جریان مالی گردیده و سرمایه شما برای ورود به عرصه صادرات را افزایش می دهد.

منابع برای موفقیت

صادرکنندگان باید منابع مالی قدرتمندی داشته باشند تا بتوانند محصولات خود را در خارج از کشور توسعه داده و همچنین هزینه هایی نظیر بازاریابی بین المللی و تغییرات را مدیریت نمایند. شما باید افراد مناسبی را استخدام کنید تا کسب و کارتان روند بهینه ای داشته باشد. در صورت نیاز ضروری است که نیروی کار خود را افزایش دهید.

برنامه ­ریزی کسب و کار و صادرات کالا

بسیاری از کسب و کارهای کوچک برنامه ریزی تجاری انجام نمی دهند، اما زمانی که سطح کسب و کار خود را تغییر می دهید، بهتر است برنامه ریزی را در دستور کار خود قرار دهید. اگر برنامه صادرات ندارید، می توانید از توصیه های موجود در وب سایت ixport ( استراتژی صادرات و راهنمای برنامه ریزی ) استفاده کنید.

دانش و مهارت های صادرات

به منظور صادرات موفق، شما باید با موارد متعددی از جمله نحوه عملکرد بازارهای خارجی ، الزامات کشورها در صادرات و مدیریت ارز آشنا باشید. برای کسب اطلاعات خود در این زمینه می توانید به ” راهنمای جامع صادرات ” مراجعه نمایید

 

توانایی خود برای صادرات را ارزیابی نمایید

آیا شما بدنبال افزایش و رشد کسب و کار خود برای صادرات هستید؟ توان شرکت و کسب و کار خود را در خصوص ورود به اولین بازار صادراتی یا توسعه به بازارهای جدید صارداتی یا ورود به بازارهای صادراتی چالشی و دارای رقابت بالا ارزیابی نماید.

 

چالش‌های صادرات را بشناسید؟

عدم دانش و تجربه کافی برای صادرات

انجام امور تجاری به ویژه صادرات و واردات نیاز به علم تجاری دارد. شغل صادرات همیشه با چالش‌های زیادی روبرو بوده که شاید در هر سفر تجاری و صادرات کالای خود تنها یکبار با آن مواجه شوید. بخشی از موفقیت و گذر از این چالش‌های پیش رو در کار صادرات تنها با کسب تجربه شخصی و همچنین استفاده از تجارب دیگر تجار و بازرگانان رفع می‌گردد. اما بخش عمده‌ای از آنها نیازمند کسب علم در خصوص صادرات می‌باشد. شما هر چه بیشتر در خصوص صادرات و ابعاد آن تحقیق و بررسی داشته باشید و تمامی قوانین و مقررات آن را بشناسید، بیشتر می‌توانید در امر صادرات کالای خود موفق عمل کنید. سایت آیکسپورت بستر مناسبی برای شناخت و آگاهی‌بخشی در امور صادرات و همچنین اطلاع از ممنوعیت‌های صادراتی می‌باشد. برای این امر می‌توانید مقالات آموزش صفر تا صد صادرات و همچنین بخش اخبار و قوانین و مقررات صادراتی را مطالعه نمایید.

تحریم‌ها و ممنوعیت‌های تعرفه‌ای

تحریم‌ها همیشه یکی از معضلات مشکل‌آفرین برای کشورها به ویژه ایران بوده است. تحریم‌ها گاهی منجر به جلوگیری از ارسال محصولات ایرانی به دیگر کشورها می‌شود. همچنین سهمیه‌بندی و تعرفه‌های ممنوعه نیز یکی دیگر از مشکلات تجار برای امر صادرات کالا می‌باشد. از این رو، تیم آیکسپورت به شما توصیه می‌کند که حتما قبل از شروع کار صادرات، انتخاب کشور مقصد صادراتی و همچنین انتخاب محصول برای امر صادرات، حتما تحقیق و بررسی انجام داده و سپس اقدام نمایید. ابتدا کشورهایی را برای معامله و صادرات محصولات خود انتخاب کنید، سپس با تحقیق در بازارهای داخلی آن کشورها می‌توانید بهترین گزینه و کشور مقصد کالای صادراتی خود را به درستی انتخاب نموده و سود بالایی را از این تجارت نصیب خود کنید.

ارز و مسائل مالی

نوسانات ارز و بالا و پایین شدن نرخ آن معظل دیگری برای تجار در امر صادرات می‌باشد. برای جلوگیری از ضرر و زیان در صادرات باید در زمان انجام معامله و همچنین طول مدت صادرات، به نوسانات ارز توجه نمایید. مشکل دیگری که در خصوص مسائل مالی در صادرات کالا با آن مواجه هستیم، انتقال پول از خریداران خارجی و همچنین مبادله آن از طریق بانک‌ها می‌باشد. تیم مشاوران آیکسپورت می‌توانند شما را در این امر یاری کنند و تمامی احتمالات را بیان کرده و تا جای ممکن از ضرر مالی شما جلوگیری نمایند.

تفاوت زبان و فرهنگ بین کشورها

تفاوت زبان و فرهنگ میان کشورها می‌تواند برای تجار غیرحرفه‌ای و مبتدی مشکل‌ساز شود. زیرا گاهی برخی رفتار، مکالمات و همچنین عدم آگاهی از برخی رسوم کشور مقصد صادراتی، ممکن است سوتفاهم‌هایی ایجاد کند که به بر هم خوردن معامله صادراتی شما بیانجامد. ایکسپورت به شما توصیه می‌کند که حتما برای بازاریابی در بازار داخلی کشور مقصد صادراتی کالای خود، از افرادی استفاده نمایند که فرهنگ و زبان آنها را به خوبی بشناسند و بتوانند نیازمندی‌های بازار داخلی در همه بخش‌های آن کشور را بررسی کرده و با آنها به بهترین شکل ارتباط برقرار کنند.

زیاد بودن رقبا در بازارهای بین‌المللی و تجاری

در امر تجارت میان کشورها رقبای بسیاری برای صادرات و واردات محصولات وجود دارند. شما اگر به اندازه کافی آنها را بشناسید و بتوانید نقاط ضعف و نقاط قوت آنها را ارزیابی کرده و محصول و روش معامله خود را نسبت به آن رقبا ارتقا دهید، بدون شک پیروز این میدان خواهید بود.

 

اشتباهات رایج در صادرات کالا

  • عدم شناخت مشتریان بالقوه خارجی
  • عدم ارتباط درست با مشتریان و شناخت ناکافی از فرهنگ و زبان آنها
  • بدون تحلیل بازارهای صادراتی و تحقیقات در بازار هدف، وارد یک معامله برای صادرات کالای خود شوید
  • عدم شناخت قوانین و مقررات تجاری کشور مقصد کالای صادراتی و همچنین نادیده گرفتن قوانین در بازارهای داخلی آن کشور
  • انتخاب نادرست روش حمل و نقل و یا روی آوردن به روش‌های کم هزینه اما نا امن و غیرمطمئن
  • عدم پاسخگویی به مشتری و بی‌اهمیت بودن نسبت به انتقادات و شکایات آنها
  • عدم آمادگی برای صادرات و ورود به بازارهای بین‌المللی
  • عدم آگاهی از روش های تامین مالی برای صادرات

 


 

آموزش صفر تا صد فرایند صادرات کالا

سایت ixport در حوضه صادرات ، مقالات جامعی را در خصوص تجارت و بازرگانی بین المللی ، در بخش راهنمای جامع صادرات ارائه کرده است. این بخش شما را با مفاهیم و فرایند صادرات آشنا می کند. بخش آموزش صادرات شامل : پکیج آموزش جامع صادرات و طرح کسب و کار صادرات ( Business Plan ) می باشد. بخش تحلیل بازارهای صادراتی کشورها نیز شما را برای ورود به بازار کشورهای مختلف آماده می سازد ، ما در این بخش ، به تفکیک ، به بررسی کشورها پرداخته ایم.

 

پکیج صفر تا صد آموزش صادرات شامل ۱۷ فصل می باشد
علاقه مندان میتوانند تمامی فصول دوره آموزش صادرات کالا را از طریق لینک زیر دانلود نمایند .

 
دانلود پکیج آموزش جامع صادرات

 

برگزاری دوره و فروش بسته های جامع آموزش بازرگانی

چرا از سایت IXPORT خرید کنیم؟

شما با خرید بسته های آموزشی و ثبت نام در دوره های سایت آیکسپورت میتوانید از امکانات زیر بهره مند شوید:

دریافت کد تخفیف ۶۰ هزارتومانی برای خرید بعدی
۲۰ دقیقه مشاوره رایگان توسط متخصصان حرفه ای در امور بازرگانی

 

فهرست مطالب آموزش صادرات

آمادگی برای صاردات

استراتژی صادرات

تحقیقات بازار

بازاریابی صادرات

قیمت گذاری کالاهای صادراتی

بازدید از بازار هدف

مدیریت ریسک

تامین مالی صادرات

حمل کالا و لجستیک

تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان واقعی

عوامل فروش ( نمایندگان و توزیع کنندگان )

موارد حقوقی صادرات

 

برای بازگشت به صفحه راهنمای جامع صادرات اینجا کلیک کنید.
نویسنده:محسن پورقاسمی
محسن پورقاسمی مشاور بازاریابی و استراتژی بین المللی و دبیر اتحادیه صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی در خصوص رفع تعهد و مشاوره استراتژی و بازاریابی آماده راهنمایی و مشاوره تجار به صورت رایگان می باشد.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عوارض صادراتی فهرست مواد خام و نیمه خام موضوع بند (ژ) تبصره (6) ماده واحده قانون بودجه سال 1403 🔰...
تاریخ انتشار : 2 ساعت قبل
ساماندهی صادرات محصولات پتروشیمی بلامانع بودن صادرات پلی اتیلن وکس تحت تعرفه ۳۴۰۴۹۰۰۰ توسط شرکت بسپار پلیمر بهامین صنعت دانلود...
تاریخ انتشار : 23 ساعت قبل
تاکید بانک مرکزی به رعایت قیمت مصوب کالاهای وارداتی بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به ضرورت رعایت قیمت مصوب و توزیع...
تاریخ انتشار : 4 روز قبل
ساماندهی صادرات محصولات پتروشیمی بلامانع بودن صادرات محصولات تولیدی شرکت پتروشیمی بیستون و نماینده رسمی شرکت بازرگانی کالا و انرژی...
تاریخ انتشار : 5 روز قبل
الزام استفاده از شناسه‌کالا هنگام ثبت‌سفارش 📣 قابل توجه بازرگانان محترم؛ ⏪ به اطلاع کاربران محترم می‌رساند، درج شناسه‌کالا.جهت ثبت‌سفارش...
تاریخ انتشار : 6 روز قبل
گزارش گمرک از 40 شاخص آماری تجارت خارجی کشور در سال 1402 گمرک ایران در اقدامی مهم با هدف تحلیل...
تاریخ انتشار : 6 روز قبل

تماس با ما

عراق

افغانستان

امارات متحد عربی

عمان

قطر

روسیه

اتحادیه اورسیا

ترکیه

سوریه

چین

ژاپن

هند

پاکستان

ایتالیا

فرانسه

آلمان

قوانین و مقررات

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید  سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی، و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

تماس با ما