سبد خرید

مقالات صادرات

مقالات واردات

تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور آلمان

تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور آلمان

تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور آلمان

 

فرهنگ و اجتماع کشور آلمان را می توانید در این بخش از سایت ixport بررسی نمایید .
با ما همراه باشید.

 

دانستنی های مهم کشور آلمان

جغرافیا آلمان

آلمان در اروپای غربی و اروپای مرکزی قرار دارد و مرز های مشترک آن به شرح زیر می باشد:

  •  شمال با کشور دانمارک
  • شرق با لهستان و جمهوری چک
  • از جنوب با اتریش و سوئیس
  •  جنوب غرب با فرانسه و لوکزامبورگ
  • شمال غرب با بلژیک و هلند

عرض این کشور بین مدار ۴۷ درجه شمالی و مدار ۵۵ درجه شمالی و طول آن بین نصف ‌النهار ۵ درجه شرقی و نصف‌ النهار ۱۶ درجه شرقی واقع شده‌است.

آلمان همچنین از جنوب با دریاچه کنستانس که سومین دریاچهٔ بزرگ در اروپای مرکزی است ، هم ‌مرز است . قلمرو آلمان ۳۵۷٬۳۸۶ کیلومتر مربع ( ۱۳۷٬۹۸۸ مایل مربع ) را پوشش می ‌دهد که شامل ۳۴۹٬۲۲۳ کیلومتر مربع ( ۱۳۴٬۸۳۶ مایل مربع ) خشکی و ۷٬۷۹۸ کیلومتر مربع ( ۳٬۰۱۱ مایل مربع ) آب است . آلمان از نظر مساحت ، هفتمین کشور بزرگ اروپا و ۶۲مین کشور بزرگ جهان است.

از نظر وضعیت جغرافیایی آلمان از دریای شمال و دریای بالتیک تا رشته ‌کوه‌ های آلپ در جنوب به 5 ناحیه بزرگ تقسیم می‌شوند، سرزمین ‌های پست در شمال، رشته‌ کوه‌ های میانه ، دامنه ‌های کم ‌ارتفاع کوه ‌های میانه در جنوب غربی ، دامنه ‌های کوه‌ های آلپ ، کوه ‌های آلپ در باواریا .

آلمان به‌ طور سنتی پس از جنگ به دو بخش آلمان شرقی و آلمان غربی تقسیم می‌ شود. البته پس از برچیده شدن دیوار برلین به قسمت شرقی به‌طور رسمی ایالت ‌های تازه و به قسمت ‌های غربی ایالت‌ های قدیمی می ‌گویند.

 

————-    تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور آلمان   ————-

 

جمعیت آلمان

به نقل از ادارهٔ فدرال آمار آلمان ، بر اساس سرشماری سراسری که در سال ۲۰۱۱ انجام شده‌ است ، جمعیت این کشور حدود ۸۰٬۲ میلیون نفر است. از این تعداد، حدود ۷۴ میلیون ( ۹۲٬۳٪ ) دارای ملیت آلمانی هستند و حدود ۶٬۲ میلیون ( ۷٬۷٪ ) باقی ‌مانده را اتباع خارجی تشکیل می ‌دهند . ایالت نوردراین – وستفالن با حدود ۱۷ میلیون پرجمعیت ‌ترین ایالت آلمان است ، پس از آن ایالت بایرن و ایالت بادن – وورتمبرگ به ترتیب با ۱۲ و ۱۰ میلیون جمعیت قرار دارند. ایالت برمن و ایالت زارلند کم‌ جمعیت ‌ترین ایالت ‌های آلمان هستند.

 

 

————-    تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور آلمان   ————-

 

زبان آلمان

زبان رسمی کشور آلمان، زبان آلمانی است. حدود ۹۵٪ مردم این کشور به این زبان گویش می ‌کنند . دو گویش اصلی این زبان ، آلمانی معیار و زبان آلمانی پایین است . زبان تلویزیون ‌های رسمی و هم چنین زبانی که به مهاجرین آموزش داده می‌ شود ، زبان آلمانی بالا است .

بیش ‌تر گویش‌ وران آلمانی بالا در جنوب و آلمانی پایین در شمال آلمان زندگی می ‌کنند . در عین حال زبان ‌های اقلیت ، دانمارکی ۰٬۰۶٪، فریسی ۰٬۰۱٪، رومی ۰٬۰۸٪ و سوربی توسط ۰٬۰۹٪ جمعیت نیز در آلمان استفاده می‌ شوند . بزرگ ترین گروه زبانی که توسط مهاجران صحبت می ‌شود ، زبان ترکی است.

 

————-    تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور آلمان   ————-

 

فرهنگ مردم آلمان

مردم ، زبان ، فرهنگ و سنت های آلمان آن را به کشوری متفاوت با همه دنیا تبدیل کرده است . کشوری که انگلیسی ها به آن Germany و خود آلمانی ها آن را Deutschland می نامند و به خاطر شاعران و متفکران بزرگی که در آن زندگی می کردند ، در دنیا شهرت بسیاری دارد.

فرهنگ آلمان تحت تاثیر تاریخ غنی و امپراطوری ارزشمند روم در سال ها پیش قرار دارد . کشوری که یکی پایدارترین اقتصادهای دنیا را دارد و امروزه حدود ۸۲ میلیون نفر آلمانی و مهاجرانی با ملیتهای مختلف دنیا زندگی می کنند و علی رغم تفاوت در اعتقادات و سنت ها به هم احترام می گذارند و همین موضوع نیز باعث شده تا آلمان به کشوری با فرهنگ و فستیوال های متفاوت جذابیت های ویژه ای برای توریست ها داشته باشد.

آلمان به دلیل وجود تاریخ پر فراز و نشیب خود ساختمان ها و بناهای تاریخی و جذاب زیادی را در خود جای داده و افسانه های زیادی در مورد قلعه ها و ساختمان ها باستانی آن وجود دارد.

باید بدانید که هنر آلمان نقش عمده ای در شکل گیری هنر غرب ایفا کرده و اهمیت زیادی در اروپا دارد. مردم آلمان می دانند که چطور از زندگی لذت ببرند و خوش بگذرانند و به همین دلیل فستیوال ها و جشن های جذابی در کشور برگزار می شود که خیلی از توریست ها برای شرکت در آن ها از کشور های مختلف دنیا به آلمان سفر می کنند. در ادامه این مقاله با گِردگَرد همراه باشید تا با فرهنگ آلمان و سنت ها و آداب و رسوم این مردم بیشتر آشنا شوید.

باید بدانید مردم این کشور سخت کوشی زیاد شهرت بسیاری دارند و نرخ بیکاری در شهر های آن واقعا پایین است. برلین پایتخت این کشور است اما مونیخ ، کلن و هامبورگ هم از مهم ترین شهرهای این کشور هستند.

 

فرهنگ کار در آلمان

تمایل به نظم و ترتیب در زندگی تجاری آلمان نیز ریشه دوانده است. سورپرایز یا شوخی با استقبال رو به‌ رو نمی ‌شوند . همه چیز از قبل کاملاً برنامه ‌ریزی شده و تصمیم ‌ها پیشاپیش گرفته می ‌شوند و معمولاً بعد از آن که توافقی صورت گرفت تغییرات بسیار نادر هستند.

مهندسین در کشور آلمان جایگاه خاصی دارند و این امر را در موفقیت صنعت اتومبیل آن‌ ها نیز می ‌توان دید. کارمندان در تمام سطوح بر اساس شایستگی و سخت کوشی به شدت مورد قضاوت قرار می ‌گیرند. رابطه با همکاران و هم چنین خارجی ‌ها بیش تر مستقیم بوده و همیشه از سیاست در آن استفاده نمی ‌کنند. 

با اینکه برای محل کار خود در کشور آلمان باید لباس رسمی به تن کنید ولی به این معنی نیست که لزوما کت‌ و شلوار و کراوات بهترین انتخاب است. بهتر است نگاهی به لباس کارکنان محل کارتان بیاندازید تا حساب کار دستتان بیاید. درست مثل موقعیت ‌های غیر رسمی در اداره‌ها نیز با دست دادن می‌توان آداب اجتماعی را به بهترین شکل به جا آورد اما تماس جسمی بیش ‌تر از این بی ‌ادبی تلقی می ‌شود.

 

در آلمان چگونه لباس بپوشیم

در آلمان برای هر موقعیت و مکانی لباس مناسبی در نظر گرفته شده و حتی ممکن است در صورت رعایت نکردن مجبور باشید گوشزدهای شان را بشنوید . جالب است بدانید آن ‌ها از روی نحوه لباس پوشیدن می ‌توانند تشخیص دهند اهل کجایید ، به ویژه تمایز آمریکایی ‌ها و کانادایی‌ ها برای آن‌ها بسیار راحت است ؛ آلمانی ‌ها می ‌گویند که گردشگران آمریکایی معمولا با کفش کتانی سفید جوراب سفید می ‌پوشند. خلاصه در آلمان نمی ‌توانید با دمپایی انگشتی یا شلوار راحتی سر کلاس‌ هایتان حاضر شوید با اینکه در خیلی از کشور ها اصلا ایرادی ندارد.

 

رسمی یا غیر رسمی خطاب کردن افراد

معمولا برای انگلیسی زبان ‌ها روش مشخصی برای صحبت رسمی یا مودبانه ‌تر وجود دارد و با جایگزینی تعدادی از کلمات می ‌توان صحبت‌هایمان را رسمی‌تر جلوه دهیم ، مثلا با خانم یا آقا خطاب کردن مخاطب مان ولی به هیچ وجه ضمایر را عوض نمی ‌کنیم. در زبان آلمانی این روش کمی متفاوت ‌تر است، نه تنها ضمایر را با کلمات دیگری جایگزین می ‌کنند بلکه اگر شخصی با نام خانوادگی و عنوان حرفه‌ اش به شما معرفی شد بهتر است همان ‌گونه خطابش کنید.

 

آداب غذا خوردن در آلمان

آداب غذا خوردن در کنار آلمانی ‌ها چندان با جاهای دیگر دنیا فرق ندارد ، به غیر از چند نکته ریز که بهتر است آن‌ها را رعایت کنید ؛ دست ‌های خود را روی میز بگذارید ولی آرنج ‌تان روی میز نباشد ، برای میل غذا از کارد و چنگال استفاده کنید ، حتی ساندویچ ‌ها هم با کارد و چنگال سرو می ‌شوند. آلمانی‌ ها قبل از شروع به همدیگر نوش‌ جان می ‌گویند و اگر به همراه دوست آلمانی خود به رستوران رفته ‌اید و قصد حساب کردن ندارید تعارف نکنید چون ممکن است براحتی و همان بار اول با شما موافقت کند .

 

————-    تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور آلمان   ————-

 

صادرات به آلمان

مجموع واردات کالا کشور آلمان در سال ۲۰۱۷ ، 1.08 تریلیون دلار بود که همین امر این کشور را به 3 مین صادر کننده بزرگ جهان تبدیل کرده است.

مقاله ” صادرات به آلمان ” شامل اطلاعات کاملی در خصوص برترین کالاهای وارداتی آلمان ، کشورهای صادرکننده به آلمان ، بیشترین مبدا واردات از قاره ها به کشور آلمان ، به همراه نمودار های کاربردی و … می باشد.

برای مطالعه و بررسی بازار واردات آلمان از بخش ” صادرات به آلمان ” سایت ixport دیدن فرمایید.

 

————-    تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور آلمان   ————-

 

واردات از آلمان

مجموع صادرات کالا ی کشور آلمان در سال ۲۰۱۷ ، ۱.۳۳ تریلیون دلار بود که همین امر این کشور را به ۲ مین صادر کننده بزرگ جهان تبدیل کرده است .

مقاله ” واردات از آلمان ” شامل اطلاعات کاملی در خصوص برترین کالاهای صادراتی آلمان ، کشورهای واردکننده از آلمان ، بیشترین مبدا صادرات به قاره ها ، از کشور آلمان ، به همراه نمودار های کاربردی و … می باشد.

برای مطالعه و بررسی بازار صادرات آلمان از بخش ” واردات از آلمان ” سایت ixport دیدن فرمایید.

 

————-    تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور آلمان   ————-

 


راهنمای جامع تجارت با آلمان

راهنمای جامع صادرات ، واردات ، بازرگانی و تجارت کشور آلمان با ایران و دیگر کشورهای جهان را به صورت جامع در لینک زیر مطالعه و آموزش ببینید .

 

درباره کشور آلمان بیشتر بدانیم :
 

برای مشاهده آخرین اخبار مقررات صادرات و واردات در خصوص کشور آلمان به لینک زیر مراجعه نمایید :

 


مقالات مرتبط با تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور آلمان

 

 کلی کشور آلمان[av_font_icon icon=’ue812′ font=’entypo-fontello’ style=” caption=” link=” linktarget=” size=’15px’ position=’right’ animation=” color=’#4169E1′ av_uid=’av-69tebe’ custom_class=” admin_preview_bg=”][/av_font_icon]

 بازار واردات از کشور آلمان[av_font_icon icon=’ue812′ font=’entypo-fontello’ style=” caption=” link=” linktarget=” size=’15px’ position=’right’ animation=” color=’#4169E1′ av_uid=’av-69tebe’ custom_class=” admin_preview_bg=”][/av_font_icon]

 بازار صادرات به کشور آلمان[av_font_icon icon=’ue812′ font=’entypo-fontello’ style=” caption=” link=” linktarget=” size=’15px’ position=’right’ animation=” color=’#4169E1′ av_uid=’av-69tebe’ custom_class=” admin_preview_bg=”][/av_font_icon]

سیاست و اقتصاد آلمان[av_font_icon icon=’ue812′ font=’entypo-fontello’ style=” caption=” link=” linktarget=” size=’15px’ position=’right’ animation=” color=’#4169E1′ av_uid=’av-69tebe’ custom_class=” admin_preview_bg=”][/av_font_icon]

گمرک ، قوانین و مقررات و استانداردهای کشور آلمان[av_font_icon icon=’ue812′ font=’entypo-fontello’ style=” caption=” link=” linktarget=” size=’15px’ position=’right’ animation=” color=’#4169E1′ av_uid=’av-69tebe’ custom_class=” admin_preview_bg=”][/av_font_icon]

منابع اطلاعاتی کشور آلمان[av_font_icon icon=’ue812′ font=’entypo-fontello’ style=” caption=” link=” linktarget=” size=’15px’ position=’right’ animation=” color=’#4169E1′ av_uid=’av-69tebe’ custom_class=” admin_preview_bg=”][/av_font_icon]

لیست با بانک های مهم کشور آلمان[av_font_icon icon=’ue812′ font=’entypo-fontello’ style=” caption=” link=” linktarget=” size=’15px’ position=’right’ animation=” color=’#4169E1′ av_uid=’av-69tebe’ custom_class=” admin_preview_bg=”][/av_font_icon]

اتاق بازرگانی ایران و آلمان[av_font_icon icon=’ue812′ font=’entypo-fontello’ style=” caption=” link=” linktarget=” size=’15px’ position=’right’ animation=” color=’#4169E1′ av_uid=’av-69tebe’ custom_class=” admin_preview_bg=”][/av_font_icon]

 

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *