مقالات صادرات

مقالات واردات

تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور ژاپن

تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور ژاپن

تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور ژاپن

فرهنگ و اجتماع کشور ژاپن را می توانید در این بخش از سایت ixport بررسی نمایید .
با ما همراه باشید.

 

دانستنی های مهم کشور ژاپن

ژاپن مجمع الجزایری است در اقیانوس آرام که در غرب ساحل شرقی قاره آسیا واقع شده است . ۹۸% مساحت کشور ژاپن را چهار جزیره به نامهای هوکایدو ( Hokkaido ) ، هونشو ( Honshu ) ، شیکوکو ( Shikoku ) و کیوشو ( Kyushu ) تشکیل می دهند و مساحت کل این کشور در حدود ۳۷۸۰۰۰ کیلومتر مربع است .

ژاپن کاملاً در آب محصور شده : اقیانوس آرام در شرق ، دریای ژاپن در غرب ، دریای شرق چین در جنوب ، دریای اوخوتسوکو در شمال و دریای داخلی ستو ، بین جزایر شیکوکو و هونشو .

وجود اقیانوس سبب شده است که در رژیم غذایی و اقتصاد مردم ژاپن ماهی نقش مهمی داشته باشد ( بیشترین سرانه مصرف ماهی در جهان ) . از این رو ژاپن دارای مقام اول دنیا در زمینه شیلات است . با این حال به دلیل اینکه محصولات دریایی مهمترین ماده غذایی مردم ژاپن را تشکیل می دهد ، از این لحاظ نیز کشور با کمبود و مشکل روبرو است .

به طوری که اکنون شیلات و مواد غذایی بعد از نفت خام دومین اقلام صادرات به ژاپن را تشکیل می دهند .

مجمع الجزایر ژاپن بر روی محور تقریبی شمال – جنوب تا ۳۰۰۰ کیلومتر امتداد یافته است و به دلیل گستردگی طولی فراوان جزایر آن از تنوع آب و هوایی زیادی نیز برخوردار است .

از هوکایدوی بسیار سرد در شمال تا جزایر کوچک نیمه گرمسیری جنوب ، در هر جا آب و هوا با دیگر جاها کمی تفاوت دارد . آب و هوا با تغییر فصول نیز تغییر می کند .

 

دین و مذهب مردم ژاپن

شینتو و بودا ، کنفوسیوس ادیان مهم ژاپن هستند. این کشور تنوع مذهبی بالایی دارد. پیروان آیین های شینتو ، بودا و کنفوسیوس 84 درصد و دیگر ادیان شانزده درصد از جمعیت ژاپن را تشکیل میدهند.

دین بودایی و کنفوسیوسی از راه چین به ژاپن راه یافته است ، ولی امروزه ، شینتو دین ملی ژاپنی هاست. اصول این دین پرستش ارواح نیاکان و نیروهای طبیعت است.

 

جغرافیا ژاپن

 

ژاپن مجموعه جزایری است که با طول زیاد از شمال به جنوب کشیده شده است؛ به همین خاطر آب و هوای مناطق گوناگون آن به شدت با یکدیگر مغایرت دارند و نیز دارای چهار فصل در سال است . مجمع الجزایر ژاپن بر روی محور تقریبی شمال ـ

جنوب تا ۳۰۰۰ کیلومتر امتداد یافته است و به دلیل گستردگی طولی بسیار زیاد از تنوع آب و هوایی بسیار زیادی نیز برخوردار است . با وجود اینکه تمامی کشور معتدل است ، شمال آن زمستانهای سرد و طولانی و پربرف دارد ، در حالی که جنوب آن تابستانهای بسیار گرم و زمستان های معتدلی دارد . میزان بارندگی در ژاپن بطور متوسط سالیانه ۱۸۰۰ میلیمتر می باشد .

رشته کوه های آتشفشانی ژاپن اغلب دارای چشمه های آب گرم طبیعی هستند . این کشور در تابستان و پاییز اغلب شاهد گردبادهای عظیم و طوفان های شدید گرمسیری است . به دلیل مجاورت با اقیانوس زلزله های شدید زیرآبی می توانند در آنجا امواج عظیم و جذر و مدی ویرانگر به نام سونامی ایجاد کنند .  

 

زبان رسمی کشور ژاپن

زبان رسمی این کشور ، ژاپنی است. زبان های خارجی به ویژه زبان انگلیسی با وجود پیشرفت های این کشور رواج چندانی ندارند. بیشتر رانندگان تاکسی ، کارکنان بیمارستان و نیروهای پلیس نمی توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند. همراه داشتن مترجم یا فرهنگ واژگان فارسی – ژاپنی در این کشور بسیار سودمند است.

 

 

————-    تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور ژاپن   ————-

 


راهنمای جامع تجارت با ژاپن

راهنمای جامع صادرات ، واردات ، بازرگانی و تجارت کشور ژاپن با ایران و دیگر کشورهای جهان را به صورت جامع در لینک زیر مطالعه و آموزش ببینید .

 

درباره کشور ژاپن بیشتر بدانیم :
 

برای مشاهده آخرین اخبار مقررات صادرات و واردات در خصوص کشور ژاپن به لینک زیر مراجعه نمایید :

 


مقالات مرتبط با تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور ژاپن

 

بررسی کلی کشور ژاپن

لیست بانک های مهم کشور ژاپن

قانون و مقررات ژاپن در فعالیتهای اقتصادی و تجاری

آدرس سایت های سازمان های دولتی ژاپن و وزارتخانه ها

صادرات به ژاپن

سیاست و اقتصاد ژاپن

منابع اطلاعاتی کشور ژاپن

واردات از ژاپن

قانون اساسی ژاپن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *